FV8 3.5-C2: Niespodziewany zwycięzca Isaakyana w Belgii

Matevos Isaakyan (SMP Racing z AVF) wygrał drugi wyścig weekendu Formuły V8 3.5 na torze Spa-Francorchamps, wyprzedzając René Bindera (Lotus) i Alfonso Celisa Jr (Fortec Motorsport).

opublikowany 06/05/2017 à 13:39

Startował z pole position, Pietro Fittipaldi (Lotos) pozwala swojemu koledze z drużyny René Binderowi stracić prowadzenie na początku, po czym odzyskuje je podczas hamowania w Les Combes.

Następnie oba Lotusy bez problemu prowadzą w wyścigu przed Diego Menchacą (Fortec Motorsport), Alfonso Celisem Jr i Matevosem Isaakyanem.

Celis jako pierwszy zatrzymał się, aby zmienić opony, dwa okrążenia przed tym, jak Fittipaldi utknął w martwym punkcie przy ponownym uruchomieniu i stracił cenne sekundy w boksie, a także wszelkie szanse na zwycięstwo.

Binder nie może jednak wrócić do czołówki, wyprzedzając już tor Matevos Isaakyan, przeszedł przez trybuny kilka chwil wcześniej.

Po pit stopach Isaakyan prowadzi w pierwszej trójce, przed Binderem i Celisem, podczas gdy Fittipaldi jest dopiero ósmy i musi ponownie rozpocząć powrót.

W przypadku flagi w szachownicę czołowa trójka pozostała niezmieniona, a Matevos Isaakyan wygrał swój pierwszy wyścig w sezonie, wyprzedzając René Bindera i Alfonso Celisa Jr. Roy Nissany (RP Motorsport) i Diego Menchaca zajęli miejsca w pierwszej piątce, a Fittipaldi zajął szóste miejsce z ponad dwudziestoma sekundy za liderem.