Gabriele Mini mistrzem Włoch w F4

Już pierwszy rok w samochodach jednomiejscowych Gabriele Mini zapewnił sobie zwycięstwo we włoskim F4 na jedną rundę przed końcem sezonu.

opublikowany 22/11/2020 à 16:38

Jeremy’ego Satisa

Przedstawiliśmy Wam jego portret w naszym numerze z 11 listopada (AH nr 2286): Gabriele Mini został koronowany na mistrza Włoch w F4 w ten weekend, na jedną rundę przed końcem sezonu. Zwycięzca swojego piątego wyścigu w sezonie na torze Imola, Sycylijczyk zajął także dwa drugie miejsca, z czego ostatnie, w niedzielne popołudnie za Jackiem Crawfordem, pozwoliło mu przekroczyć wymaganą 75 punktów różnicę w stosunku do wicemistrza Francesco Pizzi (Van Amersfoort), przed ostatnią rundą zaplanowaną za dwa tygodnie w Vallelunga.

Wirtuoz karting, Mini doskonale wynegocjowało przejście na jednomiejscowy. Oprócz pięciu zwycięstw młody człowiek (15 lat) zdobył jedenaście podium w osiemnastu wyścigach w peletonie, który czasami liczy około 35 kierowców. Powinien wejść do Formuły Alpine w 2021 roku w mistrzostwach, w których będzie jednym z największych faworytów.