Złoto dla Włoch na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA

Włochy wygrały zawody F4 u siebie podczas Igrzysk Sportów Motorowych FIA w Vallelunga pod Rzymem dzięki Andrei Rosso.

opublikowany 03/11/2019 à 12:30

Pierre Tassel

Na torze nieco wyschniętym we Włoszech po porannej ulewy, Włochy zdobyły złoty medal w F4 na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA dzięki Andrei Rosso.

Zaczynając z pole position, Ido Cohen (Izrael) przez długi czas samotnie prowadził debaty, zanim w ostatnim kwadransie imprezy deptał mu po piętach Andrea Rosso (Włochy). Następnie rozpoczyna się mano a mano, podczas którego Rosso wykorzystuje przewagę 9′ od mety, wykorzystując zbyt szerokie wyjście rywala po zewnętrznej stronie ostatniego zakrętu.

Wyścig zostaje następnie zneutralizowany po zjechaniu z toru w odległości mniejszej niż 8′ od mety jednomiejscowy Belgijski Nicolas Baert.

Po ponownym uruchomieniu niecałe 4 minuty przed metą Rosso wykonał doskonały start i uciekł, gdy Cohen musiał ustąpić Niklasowi Kruettenowi (Niemcy) i Williamowi Alatalo (Finlandia), którzy stanęli na ostatnim podium tej imprezy F4. Reshad de Gerus (Francja) zajął 5. miejsce, po czwartej Australii.