Leong wygrywa Grand Prix Makau

Zwycięzca sobotniego wyścigu kwalifikacyjnego, Makau Charles Leong wygrał Grand Prix Makau na własnym terenie.

opublikowany 22/11/2020 à 10:29

Jeremy’ego Satisa

To historyczne zwycięstwo Charlesa Leonga. Po pierwsze, ponieważ jest pierwszym kierowcą, który wygrał Grand Prix Makau za kierownicą Formuły 4, F3 międzynarodowych graczy, którym w tym roku nie pozwolono na udział w zawodach ze względu na pandemię Covid-19. Wreszcie dlatego, że jest dopiero drugim Makańczykiem w historii, który zwyciężył na swojej ziemi po sukcesie André Couto w 2000 roku.

Wygrał także przed swoim rodakiem Andym Changiem, który do zwycięzcy dobiegł zaledwie 5 dziesiątych sekundy. Duet z Makau po prostu wyprzedzał resztę pod względem szybkości. Od trzeciego miejsca Chińczyk Sicheng Li tracił ponad 3 sekundy. Pokonując Li, Chang skorzystał z okazji i zajął drugie miejsce w chińskich mistrzostwach F23. Koronowany na mistrza F4 w sobotę po wyścigu kwalifikacyjnym, który zakończył na 4. miejscu, Zijian zajął 11. miejsce w Grand Prix Makau.