Marijn Kremers jest pierwszym zwycięzcą kierownicy Feed Racing

Marijn Kremers wygrał finał za kierownicą Feed Racing 2019 na torze Magny-Cours, wyprzedzając Francuza Étienne Cheli.

opublikowany 13/11/2019 à 10:13

Medhiego Casauranga

W swojej pierwszej edycji wybór Feed Racing skupiło się na 21-letnim Holendrze. Marijn Kremers rzeczywiście wygrał selekcję 2019 zorganizowaną na torze F1 Nevers Magny-Cours (Nièvre), wtorek, 12 listopada, pod okiem Jacques’a Villeneuve’a i Patricka Lemarié

Pod okiem i opiniami wielkich nazwisk, takich jakOliviera Panisa czy Luca Alphandaw finale wzięło udział sześciu młodych mężczyzn na pokładzie jednomiejscowych bolidów Formuły 4. Zadanie było trudne, ponieważ tor wysychał po nocnych opadach deszczu.

Marijn Kremers stoczył pojedynek z FrancuzamiÉtienne Cheli w wyzwaniu pięciu okrążeń na czas. Mistrz świata KZ w karting uzyskał średni czas trzech najlepszych okrążeń w czasie 1:49''394, a bezwzględny najlepszy czas to 1'48''639.

Tricolor, syn mistrza Europy Formuła 3 1988 Éric Cheli uzyskał średnią 1'50''505. Tym samym Marijn Kremers wygrywa sezon brytyjskiej Formuły 4 z zespołem Carlin.

Trzecie i czwarte miejsce zajęli Francuzi Alex Giroud i Dorian Cazals. Yvan Peklin, mistrz Ukrainy w kartingu i Timothy Peisselon zajęli w tym finale odpowiednio 5. i 6. miejsce.

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!