Zwycięzca Valles (Liverpool) w Zolder

Dwukrotnie zajmując trzecie miejsce w wyścigach w Zolder, Adrian Valles (Liverpool) odniósł zwycięstwo w drugiej rundzie sezonu, zdobywając 100 000 euro za pierwsze miejsce.

opublikowany 19/07/2009 à 21:13

Jeśli Tottenham i Al Aïn wygrali w tę niedzielę dwa wyścigi w Zolder, to Liverpool spisał się dobrze w ten weekend. Adrian Valles, zajmując trzecie miejsce w obu rundach, zebrał najwięcej punktów i tym samym wygrał zawody w Zolder. Hiszpański kierowca wygrywa dla swojego zespołu 100 000 euro.

Na oczach 12 000 widzów, w tym zawodników belgijskiego klubu piłkarskiego Anderlecht, pierwszy wyścig zdominowały kluby z Wysp Brytyjskich. Jednak FC Midtjylland zaczął od pole position. Jednak pomyłka mechaników w boksach opóźniła Kaspera Andersena, który następnie popełnił błąd, próbując go dogonić. Wyróżniało się zatem zwycięstwem Tottenham Hotspurs, dowodzonym przez Craiga Dolby, który nie krył swojej wielkiej radości na koniec wyścigu. Glasgow i Liverpool w pierwszym wyścigu stanęły na podium z brytyjskimi akcentami.

Chociaż drugi wyścig popołudnia rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa ze względu na mokry tor, bardzo szybko wysechł. Esteban Guerrieri (Al Aïn) udowodnił, że jest najzdolniejszy, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w Superlidze, wyprzedzając zaskakującego Chińczyka Ho-Pin Tung za kierownicą jednomiejscowy Atletico Madryt. I podobnie jak w pierwszym wyścigu, pomimo odwróconej siatki, Adrian Valles (Liverpool) po raz kolejny stanął na podium. Klub z północnej Anglii bardzo dobrze rozpoczął sezon, zostając zwycięzcami dwóch pierwszych rund sezonu i prowadząc w klasyfikacji generalnej dyscypliny.