Mistrz Yamamoto Super Formula w Fuji

Piąte miejsce wystarczyło Naokiemu Yamamoto do zdobycia trzeciego tytułu w Fuji, a Sho Tsuboi zwyciężył w finale.

opublikowany 20/12/2020 à 09:22

Medhiego Casauranga

I trzy! W niedzielę 2013 grudnia Naomi Yamamoto po raz trzeci w swojej karierze wygrała Super Formułę, po sezonach 2018 i 20. 32-letni Japończyk nie stanął jednak na podium w tym finale na torze Fuji Speedway.

Rzeczywiście, dzięki opuszczeniu pole position Tomoki Nojiri (Team Mugen) z powodu przebicia opony, Naomi Yamamoto była w stanie nieznacznie zwolnić. Aby zapewnić sobie tytuł, musiał jednak wyprzedzić swojego bezpośredniego rywala Ryo Hirakawę (Team Impul). Czasem było gorąco, jak po pit stopach, gdzie obaj pretendenci stoczyli pojedynek na przestrzeni kilku okrążeń.

Z przodu Sao Tsuboi (Inging) uciekł przed Toshikim Oyu (Nakajima Racing) i Nobuharu Matsushitą (B-Max), którzy zdobyli swoje pierwsze podium w tej dyscyplinie. Po stronie francuskiej Sacha Fenestraz (Kondo Racing) zajął ósme miejsce. Mistrz Formuły Renault 2.0 Eurocup 2017 może pochwalić się zdominowaniem swojego kolegi z drużyny, Kenty Yamashity, we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych jego sezonu odkrywczego (7 do 0).

Charles Milesi (B-Max) nie przejechał ani jednego okrążenia po korkociągu podczas okrążenia formującego.