PCCF – Le Castellet: Klein na innej planecie

Nietykalny podczas pierwszego wyścigu weekendu Marvin Klein z łatwością zwyciężył. Kierowca CLRT jest jeszcze bliżej drugiego tytułu PCCF.

opublikowany 15/10/2022 à 19:46

Aleksandra HERBINA

Marvin Klein (CLRT) nie zadrżał, gdy zdobył pole position. © Alexis Goure.

Dzień nie mógł być lepszy dla Marvina Kleina. Poleman, zwycięzca i autor najlepszego okrążenia wyścigu, aktualny mistrz w sobotę zdobył 27 punktów. Naciskany na początku przez swojego rywala Doriana Boccolacciego kierowca CLRT był w stanie utrzymać przewagę na pierwszych etapach toru w Castellet.

Następnie odleciał, tak że nikt nie był w stanie za nim nadążać. Jego zarządzanie wyścigiem było doskonałe, a kierowca, który również zgłosił się do Supercup, otrzymał flagę w szachownicę jako wielki zwycięzca. „ To takie ważne zwycięstwo.– cieszył się, wysiadając z samochodu. Mój start nie był zbyt udany, ale szybko udało mi się uciec. Dzięki zespołowi miałem wspaniały samochód. Jutro musimy dokończyć pracę! »

Dorian Boccolacci (Martinet po Alméras) nie mógł zająć lepszego miejsca niż 2. miejsce. Wynik znacznie przekreślający szanse na tytuł kierowcy Martineta Alméras, który przed ostatnim wyścigiem traci do lidera 22 punkty. Alessandro Ghiretti (Martinet by Alméras) uplasował się na trzeciej pozycji po zaciętej walce na ostatnich okrążeniach z Bastianem Buusem (Allied Racing). Manewr z zewnątrz na zakręcie Beausset umożliwił Juniorowi Porsche 2021, aby stanąć na podium.

W Pro-Am Jérôme Boullery (technologia wyścigowa) zdobył tytuł po zajęciu drugiego miejsca za Sylvainem Noelem (technologia wyścigowa). Maxence Maurice (IMSA Performance) zajmuje 3. miejsce po powrocie do mistrzostw w ten weekend. W kategorii Am dziewiąte zwycięstwo Sébastiena Dussollieta (ABM) w jedenastu wyścigach pozwoliło mu zostać mistrzem. Sébastien Poisson (ABM) zajął drugie miejsce i nie mógł przeszkodzić swojemu przyjacielowi w zdobyciu Graala. Trzecie miejsce zajął Karim Aljani (ABM). Ostatni wyścig sezonu rozpocznie się w niedzielę rano o godzinie 11:50, a decyzję podejmą Marvin Klein i Dorian Boccolacci.