Dakar – Quadriamputee Philippe Croizon przygotowuje się do 2017 roku

Philippe Croizon, czterolatek po amputacji, który zasłynął z pływania na pięciu kontynentach, rozpoczyna nowy projekt, którego celem będzie start w Dakarze w 2017 roku.

opublikowany 13/11/2015 à 15:04

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Dakar – Quadriamputee Philippe Croizon przygotowuje się do 2017 roku

Projekt Philippe'a Croizona przypomina projekt Fryderyk Sausset (patrz: nr 2037 AUTOhebdo). Chociaż pilot po czteroosobowej amputacji zamierza zobowiązać się do 24 godziny Le Mans za pośrednictwem 56. trybuny człowiek, który połączył pięć kontynentów pływając z tym samym handicapem, chce wziąć udział w Dakarze w 2017 roku.

„Podobnie jak w przypadku większości moich innych wyzwań, 99% ludzi powie, że to niemożliwe, a jednak! Odkąd byłem mały, zawsze śledziłem Paryż-Dakar. Następnie ślusarz nadal fantazjował o tym niesamowitym otwarciu przed swoim telewizorem. Do tego doszło wypadek (Philippe Croizon został amputowany w wyniku porażenia prądem) i po latach chęć przekroczenia swoich granic. Ekstremalne sporty motorowe to wolność i autonomia na nowo odkryta”– skomentował Phillipe Croizon.

Philippe Croizon pojedzie w pełni wyposażonym Buggy. Skrzynia biegów zostanie w szczególności zautomatyzowana, aby zrekompensować jej niedogodności. Rekordzista zwrócił się do Yvesa Tartarina, mającego na koncie 20 startów w Dakarze, o utworzenie kilkunastoosobowej ekipy Croizon-Tartarin.

Sporty motorowe stopniowo otwierają się na niepełnosprawność. Przed Frédériciem Saussetem i Philippe Croizonem drogę utorował Alex Zanardi, wracając do zawodów po utracie nóg w 2001 roku w wypadku na torze Lausitzring (Niemcy).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz