Lessay: Jonathan Pailler wykorzystuje to

Zaczynając od ostatniego rzędu finału, Jonathan Pailler wygrał pierwszą rundę mistrzostw Francji w rallycrossie.

opublikowany 28/04/2024 à 19:31

Emmanuela Nauda

Rallycross Francja/Pierre Simenel

Dyskretny podczas eliminacji, pozostając blisko czołowej piątki, Jonathan Pailler (5 RX) o włos wywalczył sobie miejsce w finale, zajmując 208. miejsce w „połówce” B.

Zaczynając od ostatniego rzędu, Pailler doskonale zbudował swój wyścig, wyprzedzając Tour Jokera na ostatnim okrążeniu. Dobra strategia, która pozwoliła mu wspiąć się na sam szczyt podium przed Stevenem Bossardem (i20 RX) i Julienem Fébreau (208 RX). Pierwszą piątkę uzupełniają Juha Rytkönen (i5 RX) i Tamas Karai (Audi S20 ​​RX).

Niespodzianki!

W Super1600 wielkim zwycięzcą weekendu był Nicolas Eouzan (Twingo Super1600). Ostatecznie zwyciężył, wyprzedzając Körmöcziego Balazsa (PoloSuper1600) i Jérémy’ego Lambeca (A1 Super1600).

W kategorii Junior Valentin Lumet (Clio RX) zostaje pierwszym liderem przed Keligiem Gouesbetem (Clio RX) i Hugo Jouanem (Clio RX).

Axelle Corolleur (Twingo RX) potwierdziła swoją dobrą formę zwycięstwem w kategorii kobiet, przed Mélanie Seignard (Twingo RX) i Chloé Danveau (Twingo RX).

Nicolas Beauclé (Mercedes Klasa A T3F) zwyciężyła w Dywizji 3, wyprzedzając Tony’ego Lhomonda (Fiesta T3F) i Kévina Jacquineta (Clio T3F).

W czwartej lidze zwyciężył Luc Derrien (Civic F2000). Christophe Barbier (DS 3 F2000) minął linię mety na 2. pozycji, przed nadchodzącym z daleka Arthurem Barbault-Forgetem (208 F2000).