Lamera Cup – zwycięzca Team Lamera w C2 na torze Paul Ricard

Zespół Laméra wygrał w tę niedzielę ośmiogodzinny wyścig Laméra Cup na torze Paul Ricard w Var.

opublikowany 13/07/2020 à 14:17

Pierre Tassel

W niedzielę, 12 lipca, podczas ośmiogodzinnego wyścigu rozgrywanego na torze Paul Ricard inaugurującego sezon 2020 Puchar Lamery, Team Continental Racing (Fargier – Maire – Billet) nie potrafił wykorzystać swojego pole position i po 35 minutach od startu zmuszony był oddać prowadzenie w wyścigu (uszkodzony przegub kierowniczy).

Załoga, która ponownie zaczynała od 28. miejsca, ostatecznie zajęła 17. miejsce. Trudny weekend dla trio z nr 40, które w sobotę zajmowało 3. miejsce na początku pierwszego wyścigu, ale padło ofiarą problemu z wtryskiwaczami, który spadł na 1. pozycję. Jedynym pocieszeniem jest to, że załoga opuszcza Le Castellet z najlepszym okrążeniem w obu wyścigach weekendu.

W Elite o zwycięstwo walczyło pięć załóg, a ostateczne podium było wciąż nierozstrzygnięte 30 minut przed flagą w szachownicę. Zespół Lamera (Pierre Couasnon – Wilfried i Thomas Merafina) ostatecznie zwyciężył przed Team Asphalte (Orgeval – Gruau – Casals) i zwycięzcami poprzedniego dnia, ETC Racing (Dorchy – Froment – ​​Autajon), natomiast załogi Diduca-Penelon-Rousseaux-Soave (Team TTM 26) i Debin – Rey-Oliveira-Bros (Team Lux Motor) uzupełnia pierwszą piątkę.

W Pro-Am Scania France (Eric Darné, Sébastien Guignard, Jean-Luc i Benoit Portmann) szybko zamieniła swoje 2. miejsce w kwalifikacjach na zwycięstwo, gdy Tim Nagels – Elle Geerits – Jan Van Meerbeek (Genius Water Racing) zdobył dublet w wyścigu Pro-Am. Panowie po zwycięstwie w swojej kategorii już dzień wcześniej.

Pełną relację z zawodów Paul Ricard Laméra Cup znajdziesz w numerze 2269 AUTOtygodniowo, dostępny dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.