Kevin Hansen odnosi sukces w Nyiradzie

Kevin Hansen wygrał drugie zawody TitansRX w Nyirad i powiększył swoją przewagę w mistrzostwach.

opublikowany 06/10/2019 à 18:16

Kevin Hansen zdominował drugą imprezę TitansRX w Nyirad (Węgry). Najmłodszy z rodzeństwa zajął pierwsze miejsce w eliminacjach, a następnie zwyciężył w półfinale i finale. Szwed dzień wcześniej pokonał swojego zwycięskiego brata Timmy'ego i odniósł swój trzeci sukces w sezonie.

Na ostatnim stopniu podium doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy Jérôme Grosset-Janinem a Toomasem Heikkinenem. Francuzowi udało się znaleźć dobrą okazję na 3. okrążeniu, po czym odpierał ataki Finna aż do flagi w szachownicę i zapewnił sobie pierwsze podium od inauguracyjnej rundy w Essay (Francja). Z drugiej strony Toomas Heikkinen nie stracił już miejsca na podium przed piątymi zawodami rozgrywanymi w Montalegre (Portugalia).

Rankingi uzupełniła Abbie Eaton, a Andreas Steffen wycofał się z wyścigu z powodu zerwanego zawieszenia po kontakcie z barierką ochronną podczas drugiego okrążenia.

Kevin Hansen przystąpi do ostatniego spotkania w Estering 19 i 20 października z 9-punktową przewagą nad swoim bratem na szczycie World RX. Toomas Heikkinen traci 10 jednostek. Jérôme Grosset-Janin jest na 4. miejscu.