Mistrzowie Oliver Solberg i De Ridder w RallyX Nordic

Oliver Solberg zdobył tytuł Rallyx Nordic na koniec rundy Tierp w Szwecji. Guillaume de Ridder zdobył tytuł w kategorii Supercar Lites.

opublikowany 07/10/2018 à 17:36

Mając zaledwie 17 lat Oliver Solberg zdobył tytuł mistrza Rallyx Nordic po ostatniej rundzie w Tierp (Szwecja). Po zwycięstwach w Arvika i Grenland syn trzykrotnego mistrza świata Pettera Solberga wygrał ostatnią imprezę za kierownicą DS3 Supercar, wyprzedzając Robina Larssona (Audi A1) i Philipa Gehrmana (Volkswagen Beetle).

Oliver Solberg wykorzystał słaby występ Olivera Erikssona (Ford Fiesta), który prowadził w mistrzostwach przed wejściem do ostatniej rundy sezonu. Rezydent drużyny ojca Olsbergs MSE po zajęciu ostatniego miejsca w finale zajął dopiero 6. miejsce.

Nowy mistrz RallyX Nordic miał jednak trudny początek weekendu z powodu przebicia opony w Q2 i zepsutego zawieszenia w Q3. Młodemu Norwegowi udało się jednak zająć drugie miejsce za Thomasem Bryntessonem (Ford Fiesta) i wygrać półfinał.

Guillaume de Ridder świętował zdobycie tytułu Supercar Lites. Po wygraniu trzech pierwszych rund sezonu Belg zapewnił sobie tytuł jeszcze przed startem w półfinale. Pozostaje w walce o tytuł RX2 z Oliverem Erikssonem przed finałem, który odbędzie się w Cape Town (RPA) w weekend 24 listopada.