Rally-Raid – Zarooq przedstawia Sand Racera

Zarooq przedstawił Sand Racer, samochód produkcyjny zaprojektowany na wydmy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Stworzone zostaną mistrzostwa jednej marki.

opublikowany 19/10/2015 à 16:32

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Rally-Raid – Zarooq przedstawia Sand Racera

Zarooq zaprezentował Sand Racer, pojazd terenowy zaprojektowany do pożerania wydm pustyni Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który dołączy do list zgłoszeń do mistrzostw Off-Road. Wyprodukowany w Dubaju samochód ten inauguruje zmianę, jaką przyjęła marka Emirati. „Obecnie istnieje znaczny popyt na samochód wyścigowy po piasku, dostosowany do naszej pustyni… ale osiągi samochodów amerykańskich i japońskich po prostu nie były wystarczająco dobre”– skomentował Mohammed Al Qadi, dyrektor Zarooq.

Ten pojazd 4×4 został zaprojektowany przez Anthony’ego Jannarelly’ego, projektanta Lykana Hypersport, natomiast podwozie zaprojektowano we współpracy z zespołem Campos Racing. Silnik V3 o pojemności 5 l rozwijający moc od 6 do 300 KM został umieszczony centralnie z tyłu, aby zoptymalizować pokonywanie wydm i równowagę podczas skoków. Waga będzie ograniczona do 500 kg.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostaną utworzone mistrzostwa jednej marki z podwoziem zarezerwowanym do wyścigów.

Cena, w zależności od modelu, waha się od 80 000 do 160 000 dolarów (około 70 700–141 400 euro). Pierwsze dostawy odbędą się w 2016 roku.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz