12 godzin Sebring – H+7: Porsche i Cadillac w walce

Brazylijczycy Felipe Nasr (Porsche nr 7) i Pipo Derani (Cadillac nr 31) po siedmiu godzinach ścigania toczą zaciętą walkę o pierwsze miejsce w 12-godzinnym wyścigu w Sebring.

opublikowany 16/03/2024 à 21:47

Walenty GLO

Rankingi na żywo dotyczące czasu trwania 12-godzinnego wyścigu w Sebring są dostępne TUTAJ.

GTP

• Ricky Taylor, drugi na końcu żółtego pełnego toru, przegapił start. Acura nr 2 Wayne’a Taylora z Andretti Autosport została szybko wyprzedzona przez Porsche Numer 7 Felipe Nasra i Cadillac nr 01 Sébastiena Bourdais.
  • Nasr wykorzystał ruch uliczny, aby zaskoczyć Pipo Deraniego (Cadillac nr 31) i ponownie umieścić na szczycie rankingów Porsche nr 7, które zwyciężyło w 24-godzinnym wyścigu Daytona pod koniec stycznia.

• Derani nie przyznał się jednak do porażki i deptał po piętach liderowi wyścigu. Kierowca Cadillaca nr 31 skorzystał z pit stopu dla obu samochodów, aby siódmą godzinę wyścigu ukończyć na prowadzeniu.
  • Porsche nr 85 JDC-Miller MotorSports pracowało na biegu jałowym, zanim wróciło do boksów i zostało wciągnięte przez mechaników za ścianę. Uszkodzony jest wał napędowy po lewej stronie, ale samochód będzie mógł uruchomić się ponownie za kilka minut. Jest to pierwszy poważny problem z niezawodnością w GTP od początku tego wyścigu.

LM P2

• TDS Racing prowadzi w kategorii LM P2, wyprzedzając DragonSpeed ​​i Riley po siedmiu godzinach wyścigów. AO Racing odjechało z Paulem-Loupem Chatinem za kierownicą po tym, jak PJ Hyett wypadł z toru godzinę wcześniej.

GTD Pro / GTD

• Wyścig po Żelazną Damę. Po tym, jak kontakt na początku wyścigu spowodował problem techniczny, Lamborghini Huracan GT3 nr 83 należący do drużyny Iron Dames był kilkakrotnie wzywany za ścianą. Po 30 okrążeniach straty zespół zdecydował się wycofać.