24H Daytona – „Spełnienie marzeń” dla Bourdais

W ubiegły weekend Sébastien Bourdais odniósł ważne zwycięstwo w barwach Action Express Racing. Czterokrotny mistrz Champ Car dodał do swojej listy osiągnięć 24-godzinny wyścig w Daytona.

opublikowany 27/01/2014 à 14:24

Sébastien Bourdais rozpoczyna rok w najlepszy sposób, odkąd został pierwszym Francuzem od czasu Emmanuela Collarda w 2005 roku, który wygrał 24-godzinny wyścig w Daytona. Wraz z Joao Barbosą i Christianem Fittipaldim czterokrotny mistrz Champ Car odeprzeł atak Wayne Taylor Racing Corvette DP i dojechał do mety na Victory Lane. „To jeden z historycznych wyścigów, który marzymy o dodaniu do naszej listy nagród”– skomentował były pilot Peugeot który trzykrotnie zajął drugie miejsce w Le Mans. „To już koniec i dotarliśmy tam po intensywnej walce. To naprawdę dobra wiadomość dla całego zespołu Chevy. Personel był przygotowany. Każdy wiedział dokładnie, co ma robić i jak to zrobić. To spełnienie marzeń. »

Jimmy Vasser, współwłaściciel KV Racing Technology, również jest zachwycony, widząc swojego nowego rekruta w doskonałej formie przed rozpoczęciem nowego sezonu w IndyCar. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 30 marca w St. Petersburgu (Floryda), mieście, w którym mieszka Sébastien Bourdais. „Jestem zachwycony, że wkracza w nowy sezon ze zwycięstwem, które doda mu jeszcze większej pewności siebie, a postęp trwa od zeszłego roku, kiedy w ostatnich pięciu wyścigach zdobył cztery czołowe dziesiątki. Nie wygrasz 31 zwycięstw i czterech mistrzostw z rzędu, jeśli nie wiesz, jak wygrać. Prowadził zespół, ustanowił najszybsze okrążenie... Był fenomenalny. »

Sébastien Bourdais nie był jedynym kierowcą IndyCar obecnym na torze Daytona w ostatni weekend. Jego rodak Simona Pagenauda zajął 11. miejsce z Extreme Speed ​​​​Motorsports HPD ARX-03b. Ryan Hunter-Reay wszedł na ostatni stopień podium GTLM w barwach SRT Motorsports, a za nim uplasował się Graham Rahal w jednym z BMW Z4 GTE zespołu RLL. Scott Dixon i Tony Kanaan zajęli 15. miejsce w jednym z Riley-Fordów należącym do Chip Ganassi Racing. Michaił Aleszyn zajął czwarte miejsce w GTD z SMP/ESM Racing. Mniej skuteczne były jednak Justin Wilson (Michael Shank Racing), James Hinchcliffe (SpeedSource) i Ryan Briscoe (Corvette Racing).