ALMS – Muscle Milk jest kontynuowany w Mid-Ohio

Graf-Luhr odniósł piąte zwycięstwo z rzędu w Mid-Ohio na HPD ARX-03a firmy Muscle Milk. Bouchut-Tucker stanął na podium na HPD ARX-03b z Level 5 Motorsports, za Lolą B12/60 z Dyson Racing.

opublikowany 05/08/2012 à 10:52

Wydaje się, że nic nie jest w stanie powstrzymać Klausa Grafa i Lucasa Luhra, którzy w tym sezonie dominują w mistrzostwach ALMS. Startując z pole position na torze w środkowym Ohio, HPD ARX-03a szybko wystartował, nie martwiąc się zbytnio Lolą B12/60-Mazdą Chrisa Dysona i Guya Smitha, która zajęła drugie miejsce jedno okrążenie za zwycięską załogą. Lola B11/66 Érica Luxa i Michaela Marsala zajęła dopiero 13. pozycję, a LM P2 HPD ARX-03b Level 5 Motorsports Christophe'a Bouchuta i Scotta Tuckera stanęła na podium dwa okrążenia za nim.

Rudy Junco i Marino Franchitti wygrali kategorię LM PC na Oreca FLM09 z PR1/Mathiasen, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej w końcowych momentach wyścigu po nieporozumieniu ze strony zespołu CORE po przypomnieniu sobie numeru 06 „Alexa Popowa” i Ryan Dalziel zjechali do boksów z nieznanych powodów. Załoga zajęła drugie miejsce w tej kategorii przed numerem 8 z ekipy Merchant prowadzonej przez Kyle'a Marcelli i Matta Downsa.

Trzeba było jeszcze patrzeć w stronę GT, żeby być świadkami najpiękniejszych pojedynków wyścigu. Oliver Gavin i Tom Milner oferują zwycięstwo Corvetcie i przejmują kontrolę nad mistrzostwami po oparciu się presji ze strony… Porsche 911 GT3 RSR Flying Lizard Patricka Longa i Jörga Bergmeistera, który traci tylko dwie dziesiąte do C6 ZR1 z numerem 4. J. Mueller-Auberlen stanął na podium w swojej kategorii za kierownicą BMW M3 92 z numerem 55. Druga Corvette prowadzona przez Jana Magnussen i Antonio Garcia stracili cenne punkty, psując zawieszenie swojego samochodu po kontakcie z Porsche 911 GT3 Cup w kategorii GTC.

Jeroen Bleekemolen i Tim Pappas dobiegli do mety jako zwycięzcy kategorii GTC, ale kierowcy Porsche 911 GT3 Cup z zespołu TRG umknęli im jako pierwsze sukcesy za nieprzestrzeganie czasu jazdy dozwolonego przez pilota. Pierwsze miejsce zajmuje zespół JDX ze Spencerem Pumpelly i Alem Carterem.

Zapoznaj się z podsumowaniem ALMS w Mid-Ohio w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępnym od wtorku w wersji cyfrowej na iPada, PC i Mac, a od środy w kioskach.