Grand-Am – zwycięstwo Ganassi w Atlancie

Memo Rojas i Scott Pruett odnoszą drugie zwycięstwo w sezonie podczas Grand Prix Atlanty dla zespołu Ganassi Racing. Starworks i Bob Stallings Racing uzupełniają podium. Stevenson Motorsports wygrywa w GT.

opublikowany 21/04/2013 à 11:52

Pole startowe do Grand Prix Atlanty zostało ustalone zgodnie z rankingiem mistrzostw, a kwalifikacje zostały odwołane z powodu deszczu. Dlatego też BMW-Riley nr 01 z Memo Rojas i Scott Pruett wystartowało z pole position i utrzymało przewagę przez 94 ze 120 okrążeń. Po zwycięstwie w 24-godzinnym wyścigu Daytona kierowcy Chip Ganassi Racing odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i umocnili swoją przewagę w rankingach, mając siedmiopunktową przewagę nad Alexem Gurneyem i Jonem Fogarty. „Byliśmy szybcy przez cały weekend, począwszy od pierwszych testów w czwartek. Słyszałem, że pod koniec wyścigu było za mną gorąco i cieszę się, że mnie tam nie było”.– skomentował Scott Pruett, który świętuje swoje 40. zwycięstwo w najwyższej kategorii dyscypliny.

Ryan Dalziel spadł o 17 sekund do pierwszego miejsca w Fordzie-Riley nr 8 Starworks Motorsport, który dzieli z Alexem Popowem, a podium zajęła Corvette DP nr 99 z Gurney-Fogarty. Gustavo Yacaman i Antonio Pizzonia zajęli czwarte miejsce w samochodzie Michael Shank Racing Ford-Riley z numerem 6, a pierwszą piątkę zajęli Richard Westbrook i Ricky Taylor w samochodzie Spirit of Daytona Corvette DP z numerem 90. Max Angelli i Jordan Taylor zajęli szóste miejsce w Velocity Corvette DP nr 10. Stéphane Sarrazin, Pedro Lamy i Enzo Potolicchio zajęli dziewiąte miejsce w Chevrolecie 8Star Motorsports.

John Edwards i Robin Liddell odnieśli zwycięstwo GT w Chevrolecie Camaro GT-R firmy Stevenson Motorsports. Szkot był przed metą Porsche Park Place Motorsports GT3 prowadzony przez Patricka Longa i Patricka Lindseya. Kalifornijczyk dał swojemu zespołowi najlepszy wynik od dwóch sezonów po wyprzedzeniu Ferrari 458 Stabilny Corsa Alessandro Balzana w końcowych momentach wyścigu. Joel Miller i Andrew Carbonell zwyciężyli w GX za kierownicą Mazdy nr 00 Visit Florida Racing.