Grand-Am – Wayne Taylor Racing wygrywa na torze Barber

Max Angelli i Jordan Taylor zwyciężyli w wyścigu Porsche 250 w Barber Motorsports Park za kierownicą Wayne Taylor Racing Corvette DP nr 10. Zwycięzcy oparli się presji ze strony zespołu Bob Stallings Racing nr 99 prowadzonego przez Gurneya-Fogarty'ego.

opublikowany 07/04/2013 à 11:26

Wayne Taylor Racing odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w trzeciej rundzie kalendarza Grand-Am rozgrywanej na torze Barber Motorsports Park. Corvette nr 10 DP Maxa Angelliego i Jordana Taylora przekroczyła linię mety na pierwszym miejscu, dając Jordanowi Taylorowi pierwsze zwycięstwo w klasie premium po dwukrotnym zwycięstwie w GT. Włoch na ostatnich 33 okrążeniach oparł się presji Alexa Gurnay’a, kierowcy Boba Stallings Racing Corvette DP z numerem 99, który przegrał na drugim miejscu z Jonem Fogartym, który zdobył pole position. „Mój wyścig był łatwy, ponieważ musiałem po prostu utrzymać przewagę. Jordan pozwolił mi przejść łatwy test, ponieważ ustawił samochód w dobrej pozycji przed numerem 99” – powiedział po wyścigu Max Angelli.

Podium uzupełnia Spirit of Daytona Rcaing Corvette DP z numerem 90, w skład którego wchodzą Ricky Taylor i Richard Westbrook, a Scott Pruett i Memo Rojas plasują motocykl nr 01 Chip Ganassi Racing BMW/Riley na czwartym miejscu. Corvette nr 3 DP Stéphane’a Sarrazina i Enzo Potolicchio z trudem wspięła się do pierwszej dziesiątki.

Robin Liddell i John Edwards odnieśli zwycięstwo w klasie GT za kierownicą Camaro nr 57 Stevenson Motorsports, który wystartował z pole position. Podium uzupełnia Ferrari 458 z numerem 63 Stabilny Corsa Alessandro Balzana i Jeffa Westphala, który przegrał pojedynek po ostatnim pit stopie. Eric Curran i Boris Said uzupełniają podium w swojej kategorii za kierownicą Corvette nr 31 Marsh Racing. W GX zwycięstwo odnieśli Jim Norman i Spencer Pumpelly Porsche Sporty motorowe Cayman BGB.