Zadanie o tytuł staje się skomplikowane dla Whelen Engineering Racing

Zajmujący trzecie miejsce w Laguna Seca, Pipo Derani i Felipe Nasr stracili ważne punkty w zwycięskim wyścigu Wayne Taylor Racing w tę niedzielę.

opublikowany 13/09/2021 à 16:01

Walenty GLO

Walka o tytuł trwa w WeatherTech SportsCar Championship. Po dwóch kolejnych sukcesach Pipo Deraniego i Felipe Nasra, Cadillac DPi numer 31 ostatecznie przegrał z Acura DPi Filipe Albuquerque i Ricky Taylor w Laguna Seca. W obliczu tempa japońskiego samochodu Brazylijczycy starali się ograniczyć szkody pod względem księgowym. Na koniec wyścigu zajęli drugie miejsce i zajęli ostatnie miejsce na podium za drugim Cadillakiem, numerem 1 Rengena van der Zande i Kévina Magnussen. „Myślę, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Oczywiście byliśmy bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca. Jednak już na samym końcu straciliśmy pozycję na rzecz samochodu z numerem 01. Ogólnie był to pozytywny dzień dla Whelen Engineering, ale zdobyliśmy wiele punktów mistrzowskich. Musimy wygrać następne dwa [wyścigi] i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to zrobić. ”, oświadczył po tym wyścigu Pipo Derani. Teraz ze stratą 100 punktów Whelen Engineering Racing staje pod ścianą.