Olivier Pla i Mazda prowadzą Roar przed 24 w Daytona

Oliver Pla był najszybszy po pierwszych dwóch sesjach treningowych Roar przed 24. w Daytona, gdzie Mazdas zajęła prowadzenie.

opublikowany 04/01/2020 à 10:28

Mazda RT24-P była najszybsza po dwóch pierwszych sesjach treningowych na torze Roar przed 24 w Daytona (Floryda). Najlepiej spisał się Olivier Pla, który w drugiej sesji przejechał okrążenie z czasem 1:35, przed siostrzanym samochodem powierzonym Jonathanowi Bomarito.

Filipe Albuquerque był najbliżej za kierownicą Cadillaca nr 31, 4 dziesiąte sekundy za nim, przed dwoma zespołami Penske Acuras prowadzonymi przez Juana Pablo Montoyę i Helio Castronevesa. Zawodnik Ryana Briscoe nr 10 Wayne Taylor Racing uplasował się na 6. miejscu.

Zespół PR1 Mathiasen Motorsports umieścił pierwszego Oreca 07 LMP2 na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej, za Simonem Trummerem.

Colton Herta był najlepszy w kategorii GTLM, uzyskując czas 1'44''239 w BMW M8, kilka setnych przewagi nad Porsche 911 RSR autorstwa Nicky'ego Tandy'ego i Laurensa Vanthoora. Czwarte miejsce zajął Daniel Serra Ferrari 488 Risi Ciompetizione przed drugim BMW, gdzie Augusto Farfus był najbardziej konkurencyjny.

Jack Hawksworth był najszybszy w GTD w Lexusie RC F GT3 AIM Vassera Sullivana.

Testy Roar przed 24 zostaną wznowione w tę sobotę z 3 sesjami testowymi.