USC – Action Express i Wayne Taylor łeb w łeb

Dwie godziny przed metą w Daytona wyścig pozostaje całkowicie niepewny. Action Express Racing i Wayne Taylor Racing toczą wspaniały pojedynek o zwycięstwo.

opublikowany 26/01/2014 à 18:24

Na dwie godziny przed końcem 24-godzinnego wyścigu w Daytona nadal panuje zacięta rywalizacja, nawet jeśli ranking został częściowo zaostrzony przez neutralizacje. W grze przystanków i żółtych flag to Corvette DP nr 5 Action Express Racing jest na pierwszym miejscu wraz z Sébastienem Bourdaisdrugie miejsce zajął Jordan Taylor z numerem 10, podczas gdy impreza została ponownie przerwana w wyniku pożaru na motocyklu Starworks Motorsport FLMP09 z numerem 7 (Popow-Fuentes-Tutumlu-Marcelli-Kaffer). Wayne Taylor Racing Corvette DP została ścigana przez drugą drużynę Action Express DP prowadzoną przez Johna Martina.

Porsche zachowuje kontrolę nad GTLM, a 911 RSR Nicka Tandy’ego nadal bierze udział w wyścigu. BMW wykorzystało poważny problem ze skrzynią biegów, który miał miejsce w Corvetcie C7R nr 4 (Gavin-Milner-Liddell), aby uplasować się na drugiej pozycji Z4 GTE nr 55 Joeya Handa. O miejsce na podium walczą także dwa Vipery GTS-R, mimo problemów mechanicznych, które pojawiły się w ostatnich godzinach. Status quo w LMPC z numerem 54 w Core Autosport utrzymującym prowadzenie z Colinem Braunem za kierownicą. Tam Ferrari Numer 555 pozostaje na szczycie GTD.