USC – Chip Ganassi Racing zwycięża w Austin

Scott Pruett i Joey Hand zwyciężyli w wyścigu Lone Star Le Mans w ramach United Sportscar Championship na torze Austin w Teksasie. BMW wygrywa w GTLM.

opublikowany 19/09/2015 à 22:21

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

USC – Chip Ganassi Racing zwycięża w Austin

Zawody rozgrywane na marginesie amerykańskiej imprezy Mistrzostw ŚwiataWytrzymałość, rękaw Austin w Teksasie w Mistrzostwa Zjednoczonych Samochodów Sportowych uśmiechnął się do załogi Scotta Pruetta? Joey Hand wraz z Felixem Sabatesem za kierownicą Riley-Forda nr 01 należącego do Chip Ganassi Racing.

Autor pole position Pruett zaoferował sobie w tę sobotę sześćdziesiąte zwycięstwo w wyścigach samochodów sportowych po drugiej stronie Atlantyku, po tym jak jego kolega z drużyny Hand przekroczył linię mety z przewagą ponad 16 sekund w zawodach. To pierwszy sukces duetu w 2015 roku.

Trzeci, po założeniu nowych opon podczas ostatniego postoju, Hand nie zawahał się odzyskać prowadzenia, zwłaszcza przeciwko Wayne Taylor Racing Corvette DP z numerem 10 z Jordanii i Ricky'emu Taylorowi, któremu ostatecznie nie udało się zająć drugiej pozycji. Richard Westbrook i Michael Valiante (VisitFlorida.com Racing), liderzy klasyfikacji generalnej przed tym spotkaniem, zajęli trzecie miejsce.

Na PC zwycięstwo przypadło Oreca FLM09 z Brauna CORE Autosport? Bennetta kto jest przed Bruno Junqueirą, Chrisem Cummingiem (RSR Racing) i Jamesem Frenchem? Conor Daly (sporty motorowe Performance Tech).

W kategorii GTLM walka była do samego końca, a jeśli Porsche Wydawało się, że 911 RSR ma silną pozycję do zwycięstwa i ostatecznie tak się stało BMW Z4 zespołu RLL Billa Auberlena i Dirka Wernera którzy w końcowych momentach imprezy wykorzystali zjazd do boksów dwóch Porsche North America 911, aby zdobyć dodatkowe paliwo, aby zwyciężyć przed wyścigiem Ferrari 458 Italia nr 62 Risi Competition Fisichella-Kaffer. Nick Tandy i Patrick Pilet ratują trzecie miejsce.

w GTD, Ben Keating i Jeroen Bleekemolen narzucają swojego Riley Motorsports Viper przed BMW Z4 Turner Motorsport w Marsal? Palttala i Paul Miller Racing Audi R8 LMS ultra od Haase? von Moltkego.

Finałowe wydarzenie USC 2015 odbędzie się w dniach 1–3 października na torze Road Atlanta w stanie Georgia w ramach wydarzenia Petit Le Mans.

Cały wyścig na wideo

Relację z wydarzenia w Austin USC znajdziesz w numerze 2030 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz