USC – Extreme Speed ​​Motorsports zwycięża na Laguna Seca

Extreme Speed ​​​​Motorsports zamieniło swój biegun w zwycięstwo dzięki HPD ARX-03b Johannesa van Overbeeka i Eda Browna, podpisując tym samym pierwszy sukces P2 w USC. Starworks wygrało wyścig PC/GTD.

opublikowany 05/05/2014 à 10:02

Grand Prix Monterey, które odbyło się na torze Laguna Seca (Kalifornia), składało się z dwóch wydarzeń oddzielających PC/GTD od P2/GTLM. Po starcie z pole position w wyścigu głównym, HPD ARX-03b nr 2 Johannesa van Overbeeka i Eda Browna odniósł zwycięstwo po mocnym powrocie van Overbeeka, który ostatecznie wygrał na zaledwie pięć sekund przed czasem Wayne’a z numerem 10. Taylor Racing Corvette DP z Jordanii i Richie Taylor, podpisując tym samym pierwszy sukces P2 w USC. Podium uzupełniają Chip Ganassi Racing Riley-Ford ze Scott Pruett i Memo Rojas.

Styczeń Magnussen szybko objął dobre prowadzenie w kategorii GTLM za kierownicą Corvette C7R, którą dzieli z Antonio Garcią. Zwyciężył Chevrolet z numerem 3, przed BMW Z4 GTE Andy'ego Priaulxa i Billa Auberlena oraz Ferrari Risi Competizione pod przewodnictwem Giancarlo Fisichelli i Pierre’a Kaffera.

W zarezerwowanym dla PC/GTD wydarzeniu zwyciężył zespół Starworks Motorsport z numerem 8, Rengerem van der Zande i Mirco Schultisem, którzy dotarli do mety z kilkunastu sekundami przed numerem 25, Luizem Diazem i Seanem Rayhallem. Ten ostatni być może przegapił świetną okazję na zwycięstwo po przekręceniu kilku okrążeń przed metą, ale nadal był w stanie utrzymać kilka sekund przewagi nad RSR Racing prowadzonym przez Duncana Ende i Bruno Junqueirę, którzy stanęli na podium.

W GTD niespodziewanie zwyciężyło BMW Z4 firmy Turner Motorsport prowadzone przez Dane'a Camerona i Markusa Palttala, wykorzystując brak paliwa w Audi R8 LMS Latającej Jaszczurki Spencera Pumpelly'ego i Nelsona Canache'a Jr., który wystąpił na ostatnim okrążeniu. Dane Cameron przekroczył linię mety zaledwie dziesiątą przed Paul Miller Racing Audi prowadzonym przez Christophera Haase’a, który dzielił metę z numerem 48 z Bryce’em Millerem. Tam Porsche Nr 22 Alex Job Racing, w składzie Cooper MacNeil i Leh Keen, stanął na podium w ostatniej kategorii.

Zapoznaj się z raportem z USC w Laguna Seca w numerze 1959 AUTOhebdo, dostępnym dziś wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.