USC Petit Le Mans – w klasyfikacji generalnej zwycięża Porsche, mistrz Pilet LM GT

Jeśli Barbosa i Fittipaldi zdobyli tytuł z Action Express Racing, zespół GT Pilet-Tandy zwyciężył w klasyfikacji generalnej po zawodach skróconych przez ulewne deszcze.

opublikowany 04/10/2015 à 06:51

Dupuis

Joao Barbosa i Christian Fittipaldi zdobyli tytuł USC za kierownicą Corvette DP nr 5 Action Express Racing, gdzie rywalizowali z Sébastienem Bourdais do Małego Le MansFinał USC był kilkakrotnie przerywany i skracany do niecałych ośmiu godzin z powodu ulewnych opadów na torze Road Atlanta (Georgia). Jeśli mistrzowie zajęli pierwsze miejsce w Prototypach, w klasyfikacji generalnej zajęli dopiero trzecie miejsce.

Warunki wyścigowe sprzyjały Porsche 911 RSR nr 911 Nicka Tandy'ego, Patricka Pilet i Richarda Lietza, którzy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przed BMW Z4 GTE Edwardsa-Luhra-Klingmanna. Francuz zdobył tytuł w kategorii GTLM, a jego kolega z drużyny opuścił w tym sezonie trzy wyścigi.

Piloci Stabilny Corsa Bill Swwedler, Townsend Bell i Jeff Segal zdobyli tytuł GTD, choć zwycięstwo w klasie przypadło Porsche Park Place Motorsports w Pumpelly-Lindsay-Snow. Tom Kimber-Smith, Andrew Palmer i Mike Guasch zwyciężyli na PC na Oreca 09 FLM w PR1/Mathiasen.

Zapraszamy do zapoznania się z reportażem o Petit Le Mans w numerze 2032 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.