WTSC – DPi pojawi się w 2017 roku

IMSA potwierdziła wprowadzenie nowej nazwy DPi w 2017 roku w Mistrzostwach WeatherTech Sportscar Championship, które przejmą obowiązki DP obecnie zgłoszonych w USC.

opublikowany 01/10/2015 à 21:19

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

WTSC – DPi pojawi się w 2017 roku

Wytyczne dla przyszłej flagowej kategorii Mistrzostwa samochodów sportowych WeatherTech w 2017 r. zostały dziś zaprezentowane na marginesie finału Petit Le Mans na Road Atlanta (Georgia) przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportów Motorowych.

Po pierwsze, obecna nazwa prototypów Daytona należących do United Sportscar Championship zostanie zastąpiona nazwą Międzynarodowe prototypy Daytona (DPi). Czterech producentów zostały już wybrane na dostawcę podwozia: Onroak, Oreca, Dallara i Riley/Multimatic. DPi i LM P2 będą mogły konkurować w najwyższej klasie prototypów.

Jak wcześniej ogłoszono latem, wyścigi LM P2 w mistrzostwach ACO lub FIA będą napędzane przez unikalny blok opracowany przez Gibson Technologypo drugiej stronie Atlantyku będzie można używać kilku silników, w tym także tych, które wykorzystują samochody spełniające przepisy FIA GT3.

Homologacja samochodów DPi i LM P2 potrwa cztery lata (do 2020 r.) i logicznie rzecz biorąc, zostanie ustanowiona równowaga wyników. Zamknięte samochody LM P2 wyprodukowane w latach 2014–2016 będą mogły ścigać się w 2017 r. w WeatherTech Sportscar Championship, natomiast otwarte samochody LM P2 i obecne DP nie będą już dopuszczone po 2016 r.

0 Zobacz komentarze)