6-godzinny wyścig Fuji odwołany, drugi wyścig zaplanowany na Bahrajn

ACO sformalizowało odwołanie zawodów Fuji, które pod koniec roku zostaną zastąpione w kalendarzu drugim wyścigiem w Bahrajnie.

opublikowany 07/07/2021 à 10:15

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

6-godzinny wyścig Fuji odwołany, drugi wyścig zaplanowany na Bahrajn

6 godzin Fuji zostanie odwołane w 2021 r. © DPPI / A. Vincent

Pandemia Covid-19 pozostaje czynnikiem komplikującym organizację i logistykę najważniejszych zawodów sportowych i zawodów sportowych WEC w tym roku zapłacą tę cenę ponownie.

W środę Automobile Club de l'Ouest potwierdził odwołanie 6-godzinnego wyścigu Fuji zaplanowanego na 26 września w obliczu ograniczeń wjazdu na terytorium Japonii.

Aby cyfrowo zastąpić tę rundę, ACO i FIA dodadzą pod koniec roku drugi wyścig w Bahrajnie, a na torze Sakhir odbędą się „podwójne wyścigi” w dniach 30 października i 6 listopada.

„Wciąż niestabilna sytuacja wymaga od nas szczególnej elastyczności w naszej organizacji, wskazuje Pierre Fillon, prezes ACO. Po konsultacjach ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i mając na uwadze sytuację zdrowotną, podjęliśmy decyzję, aby nie jechać do Fuji.

Aby zachować pierwotny format mistrzostw, druga runda zostanie zorganizowana w Bahrajnie. Chciałbym szczerze podziękować naszym japońskim odpowiednikom, którzy są szczególnie zmobilizowani, aby spróbować utrzymać to wydarzenie. Z wielką przyjemnością zobaczymy ich ponownie w 2022 roku.”

Organizacja takiego podwójnego wyścigu jest bezprecedensowa w historii Mistrzostw Świata.Wytrzymałość, którego następna runda odbędzie się za nieco ponad tydzień w Monza we Włoszech, przed spotkaniem 24 godziny Le Mans (21-22 sierpnia).

 

0 Zobacz komentarze)