Wyścig 1 Droga do Le Mans – zwycięstwo DKR Engineering i zespołu FFF Racing

DKR Engineering zdominowało kategorię LM P3, podobnie jak FFF Racing Team w GT3.

opublikowany 18/09/2020 à 16:33

Gonzalo Forbes

Drugi na starcie zawodnik DKR Engineering z numerem 3 odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu Road To Le Mans Rok 2020. Wyścig, który był zadecydowany od chwili, gdy pierwsza czwórka dobiegła do mety w odstępie zaledwie 3 sekundy. Szwajcarskiemu zespołowi Cool Racing udało się uplasować na podium swoje numery 5 i 37, tuż przed numerem 69 z Nielsen Racing.

Z drugiej strony ogromne rozczarowanie ze strony United Motorsports. Jeśli numer 24 zdołał awansować o trzy miejsca i zająć na mecie piąte miejsce, to startujący z pole position 5-latek pod flagą w szachownicę zajmował dopiero 23. miejsce, tracąc do zwycięzców ponad 6 sekund.

W GT3 to zespół FFF Racing był najlepszy ze wszystkich. Zwyciężył numer 63 duetu Caldarelli/Hamaguchi. Obaj kierowcy zdominowali rywalizację bez większych trudności.

Zawodnik 63 przekroczył linię mety 16 sekund przed numerem 8 Iron Lynx z duetu Piccini/Mastronardi. Tam Ferrari Trzecie miejsce zajął 488 GT3 nr 74 z Kessel Racing, nieco ponad sekundę za drugim.

Start drugiego wyścigu Road To Le Mans 2 odbędzie się w najbliższą niedzielę o 2020:13, tuż przed 15-godzinnym wyścigiem Le Mans.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.