Greaves świętuje zwycięstwo w LMP2

Choć zwycięstwo w 79. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans do samego końca było niepewne, to walka w LMP2 również była zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej kategorii zajął #41 Greaves Motorsport Zytek.

opublikowany 13/06/2011 à 18:54

Start do wyścigu prowadził motocykl nr 01 HPD ARX 42-d firmy Strakka Racing. Jednak załoga Leventis-Watts-Kane wycofała się w środku nocy, pozostawiając pole otwarte dla zespołu nr 41 Greaves Motorsport Zytek z Ojjeh-Lombard-Kimber Smith. Brytyjski prototyp ukończył wyścig przed Nissanem Oreca Signatech nr 26 i Lolą Level 5 Motorsports z numerem 33.

Tom Kimber-Smith, który po raz trzeci zwyciężył w kategorii LMP2, jest zachwycony wyścigiem osiągniętym przez jego zespół, który ukończył wyścig bezbłędnie. „To wspaniały wynik dla zespołu”– komentuje Brytyjczyk. „Pracowali naprawdę ciężko, ale samochód nie miał ani jednego problemu: żadnego, ani żadnych przebić. »

Tom Kimber-Smith był także pod wrażeniem tempa wyścigowego swojego kolegi z drużyny, Oliviera Lombarda, który startował w swojej pierwszej edycji zawodów 24 godziny Le Mans. „To dla mnie niezwykły moment, aby wygrać (w tej kategorii) w Le Mans mając zaledwie 20 lat”– cieszy się Francuz. „Dziękuję zespołowi za zaufanie, jakim mnie obdarzono. »

Pełny raport z 24-godzinnego wyścigu Le Mans (42 strony) znajdziesz w wyjątkowym wydaniu, dostępnym w sprzedaży od środy we wszystkich kioskach.