Sezon 2015 Nissana zakończony

Nissan potwierdził swoją nieobecność w finałowych rundach Mistrzostw Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2015. Japońska marka planuje powrót w 2016 roku.

opublikowany 01/10/2015 à 17:44

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Sezon 2015 Nissana zakończony

Po bardziej niż rozczarowującym występie na 24 godziny Le Mans czerwcu ubiegłego roku, jedyne wydarzenie, na którym GT-R LM Nismo było widać w wyścigu, dlatego Nissan zdecydował się zawiesić swój program na rok 2015. As AUTOhebdo ogłosiło to już 23 września ostatni w swoim numerze 2030, Nissan będzie nieobecny na ostatnich wydarzeniach WEC i planuje powrót w 2016 roku.

„Zespół ciężko pracuje, aby rozwiązać problemy techniczne napotkane w czerwcowym wyścigu Le Mans i jest w trakcie kompleksowego programu testów i rozwoju, mającego na celu przygotowanie nowego samochodu do stawienia czoła trudnej konkurencji napotkanej w LM P1. » – precyzuje komunikat prasowy.

Jeśli zmiany nadal będą miały miejsce na poziomie technicznym, schemat organizacyjny zespołu również został zakłócony, ponieważ, jak wyjaśniliśmy Państwu w zeszłym tygodniu, drużyna meksykańska Michaela Carcamo pochodzący z Nissan Mexico, staje się nowy Szef zespołu, stanowisko to zajmował wcześniej Ben Bowlby, dyrektor techniczny. „Wiemy, jakie to wyzwanie, dlatego dodaliśmy zasoby i infrastrukturę do programu, aby spróbować przenieść go na wyższy poziom. » przyznaje Carcamo.

W zeszłym tygodniu Nissan GT-R LM Nismo przeszedł dwudniowe testy na torze Circuit of the Americas z udziałem Harry'ego Tincknella i Oliviera Pla.

0 Zobacz komentarze)