LM P3 wspierający 24-godzinny wyścig Le Mans

Kategoria LM P3 będzie reprezentowana podczas 24-godzinnego weekendu Le Mans w 2016 r. i zostanie dodana do zawodów Pucharu Michelin GT3 Le Mans.

opublikowany 13/11/2015 à 10:28

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

LM P3 wspierający 24-godzinny wyścig Le Mans

W październiku ubiegłego roku Automobile Club de l'Ouest ogłosił utworzenie w 2016 roku Puchar Michelin GT3 Le Mans, mistrzostwa zarezerwowane dla samochodów spełniających przepisy GT3 i rozgrywane w pięciu z sześciu spotkań Europejskiej Serii Le Mans, a także wyścig na uboczu weekendu 24 godziny Le Mans (18-19 czerwca).

W piątek ACO potwierdziło tę informację prototypy LM P3 ewoluujące w serii ACO (WIĄZY i azjatycka seria Le Mans) będziemy mogli dołączyć do peletonu tej imprezy wspierającej podwójną wieżę zegarową Sarthois, które odbędą się w sobotę rano i potrwają godzinę.

Przed wyścigiem w tygodniu, w którym odbywa się 24-godzinny wyścig Le Mans, odbędzie się godzinna sesja treningowa i sesja kwalifikacyjna. Podczas zawodów zostanie nałożony pit stop o minimalnym czasie trwania, który zostanie ustalony później. Na jeden samochód może być wystawiony jeden lub dwóch kierowców.

„To nowe wydarzenie wzmacnia chęć ACO do skonsolidowania rozwoju sektora wytrzymałościowego. Daje kategoriom promującym wyścigi wytrzymałościowe możliwość rywalizacji na legendarnym 24-godzinnym torze Le Mans, otwierającym największy wyścig długodystansowy na świecie, szczyt FIA. WEC, komentuje Pierre Fillon, prezes ACO.

Dla kierowców-dżentelmenów i młodych kierowców wkraczających na pierwszy poziom sektora wytrzymałościowego jest to ważny krok w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest rywalizacja w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w modelach LM P1 / P2 lub LM GTE. » Terminy zapisów zostaną podane do końca roku.

0 Zobacz komentarze)