Meksyk w kalendarzu na 2016 rok

Mistrzostwa Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata znają już wstępny kalendarz na kolejny sezon. Pojawia się Meksyk.

opublikowany 19/09/2015 à 22:57

Bernard

0 Zobacz komentarze)

Meksyk w kalendarzu na 2016 rok

FIA i ACO ujawniły na marginesie wydarzenia w Austin w Teksasie, które rozpocznie się wieczorem: kalendarz na 2016 rok WEC. W programie Mistrzostw Świata znajdzie się dziewięć wydarzeńWytrzymałość, z planowanym przybyciem Meksyku jako dziewiąta runda, co powinno nastąpić w dniu 4 września 2016 r., gdy umowa jest jeszcze finalizowana.

Później Prolog, który zostanie rozegrany 25 i 26 marca na trasie Paula Ricarda w Varinauguracyjna runda odbędzie się 17 kwietnia w Wielkiej Brytanii na Silverstone (w połączeniu z europejską serią Le Mans), przed tradycyjnym spotkaniem w Spa-Francorchamps w Belgii 7 maja.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory 24 godziny Le Mans, szczyt sezonu, zostanie rozegrany 18 i 19 czerwca, po Dniu Testowym zaplanowanym na 5 czerwca. Tor Nürburgring, który w tym roku zawitał do WEC, zostanie odnowiony, ale przesunięty w lipcu. „Współpracowaliśmy z zespołami i torami, aby skrócić długą przerwę letnią po Le Mans, a nowy kalendarz pomoże utrzymać tempo wyścigów w lecie. » komentuje ten temat Gérard Neveu, dyrektor generalny WEC.

Po wielkiej meksykańskiej nowości koniec mistrzostw będzie identyczny jak w 2015 roku, a rundy w Austin w Teksasie (17 września), Fuji (16 października), Szanghaju (6 listopada) i Bahrajnie zakończą się 19 listopada.

„Jest oczywiste, że 24-godzinny Le Mans pozostaje legendarnym wyścigiem znanym wszystkim i w którym każdy marzy o wzięciu udziału, ale mit rozciąga się również na wyścigi sześciogodzinne i wpływa na kraje kojarzone w przeszłości z wyścigami wytrzymałościowymi, takie jak Meksyk, – precyzuje Pierre Fillon, prezes ACO. Jesteśmy bardzo dumni, że utrzymaliśmy stabilny poziom przez te cztery lata WEC.

Kalendarz prognoz na 2016 rok

25-26 marca: Prolog, tor Paul Ricard, Francja

17 kwietnia: 6 godzin na Silverstone

7 maja: 6 godzin Spa-Francorchamps

5 czerwca: Dzień testowy 24-godzinnego wyścigu Le Mans

18–19 czerwca: 24-godzinny wyścig Le Mans

24 lipca: 6 godzin na torze Nürburgring

4 września: 6 godzin w Meksyku (do potwierdzenia)

17 września: 6 godzin na torze Circuit of the Americas

16 października: 6 godzin Fuji

6 listopada: 6 godzin w Szanghaju

19 listopada: 6 godzin Bahrajnu

0 Zobacz komentarze)