Porsche potwierdza swoje zaangażowanie do 2018 roku

Zwycięzca tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans marka Porsche potwierdziła swoje zaangażowanie w najwyższą kategorię LM P1 do końca 2018 roku.

opublikowany 27/08/2015 à 11:03

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Porsche potwierdza swoje zaangażowanie do 2018 roku

Wrócił do Mistrzostw ŚwiataWytrzymałość w zeszłym roku z 919 Hybrid który szybko znalazł się w czołówce kategorii LM P1, zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo w Brazylii na Interlagos pod koniec 2014 roku, przed triumfem po raz 17. w Le Mans w czerwcu ubiegłego roku marka Porsche potwierdziła swoje zaangażowanie WEC do końca 2018 roku.

„Sporty motorowe to ważna część tożsamości Porsche, ale nie cel sam w sobie. wyjaśnia Matthias Müller, prezes zarządu Porsche AG. Wyścigi pomogły w opracowaniu technologii przyszłych drogowych samochodów sportowych.

To rewolucyjne przepisy dotyczące efektywności paliwowej przekonały nas do powrotu do sportów motorowych na wysokim poziomie w sezonie 2014. Rywalizacja przynosi owoce i widać, że potencjał synergii pomiędzy przyszłymi programami samochodów wyścigowych i drogowych. Dlatego rozszerzyliśmy program. »

„W 2012 roku zaczynaliśmy w Weissach z garstką ludzi, czystą kartką papieru, wysokimi oczekiwaniami i dużą dawką odwagi. Jestem bardzo dumny z tego 230-osobowego zespołu pracowników i cieszę się za każdego z nich, że od tej chwili możemy bezpiecznie planować kolejne trzy sezony WEC i Le Mans. " dodaje Fritz Enzinger, wiceprezes LMP1.

Porsche powróci do rywalizacji w najbliższy weekend u siebie o godz Nurburgring w Niemczech, na czwartą rundę sezonu 2015. Skorzysta na tym 919 Hybrid nowy pakiet aerodynamiczny, na którym niemiecka firma w dużym stopniu polega.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz