Porsche nie zamierza poddać się lenistwu

Koronowana w Chinach na torze w Szanghaju marka Porsche nie zamierza tracić czujności w obliczu konkurencji, jak podkreśla dyrektor techniczny Alex Hitzinger.

opublikowany 05/11/2015 à 10:11

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Porsche nie zamierza poddać się lenistwu

Sezon Mistrzostw Świata 2015Wytrzymałość pozostanie oznaczony pieczęcią Porsche. Po dominacji Audi na torze Silverstone na początku zawodów w kwietniu ubiegłego roku, a następnie w Spa, rywalizująca siostra podniosła ton w Sarthe, zapewniając sobie 17. zwycięstwo w wyścigu 24 godziny Le Mans, po czym przez kolejne cztery wydarzenia szło niemal bez zarzutu.

Prawdziwa kontrola nad WEC, owoc ciężkiej pracy członków projektu Porsche LM P1, a w szczególności jego działu technicznego zjednoczonego wokół Alexa Hitzingera.

« Na pewno jesteśmy bardzo agresywni, jeśli chodzi o występy, a także pod względem niezawodności. Czy nie żyjemy już w epoce, w której liczy się tylko niezawodny samochód i zwalanie na problemy innych? » Niemiec opowiada AUTOhebdo.

Hitzinger przyznaje, że Porsche zachowa podstawy swojego samochodu z 2015 r., aby móc pracować nad przyszłą wersją na rok 2016. « Nie wolno ci stać się leniwym, inaczej spadniemy w hierarchii. » – podsumowuje dyrektor techniczny.

Znajdź raport i analizę 6 godzin w Szanghaju, opracowane przez naszych specjalnych korespondentów w Chinach, w numerze 2036 AUTOhebdo, już dostępnym w wersji cyfroweji w kioskach.

0 Zobacz komentarze)