WEC – 6 rano Szanghaj: Porsche pozostaje niepokonane w kwalifikacjach

Porsche świętuje zdobycie siódmego z rzędu pole position w wyścigu 6h w Szanghaju występem Brendona Hartleya i Marka Webbera, najszybszych w 919 Hybrid nr 17.

opublikowany 31/10/2015 à 12:57

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – 6 rano Szanghaj: Porsche pozostaje niepokonane w kwalifikacjach

Zdobycie tytułu Producenta idzie dobrze Porsche który po raz kolejny zmonopolizował pierwszy rząd stawki w wyścigu 6 Hours of Shanghai (Chiny). Od początku sezonu 919 Hybrids pozostają w tym ćwiczeniu niepokonane. Brendon Harley i Mark Webber byli najszybsi w #17 na szczycie mistrzostw. Nowozelandczykowi nawet się to udało nowy rekord okrążenia na chińskim torze długość 5,451 z czasem 1’42”621.

„Kwalifikacje były idealne dla Marka i mnie i wszystko poszło zgodnie z planem”., powiedział Brendon Hartley. „Popełniłem błąd w pierwszym zakręcie, ale mimo to obaj mieliśmy bardzo dobre czasy. To było bardzo ważne, ponieważ nie mieliśmy drugiej szansy z oponami ze względu na szorstkość toru. Zespołowi udało się poprawić osiągi samochodu o cztery sekundy w porównaniu z rokiem ubiegłym. »

Załoga Porsche nr 17 będzie mogła na nią liczyć pomoc od siostrzanego samochodu nr 18 Dumasa-Lieba-Janiego w zdobyciu tytułu kierowcy, po tym jak marka ze Stuttgartu zdecydowała się wykonać instrukcje podczas 6-godzinnego wyścigu Fuji (Japonia) 11 października. „Kwalifikacje to spektakl wytrzymałościowy, a podczas wyścigu mogą wystąpić ulewy”., przypomniał jednak Mark Webber.

0 Zobacz komentarze)