WEC – Benoît Tréluyer: „Przekonany do powrotu do walki”

Francuski zespół Audi Sport Team Joest, wciąż zajmujący czołowe miejsca w rankingach kierowców, mimo że 6-godzinny wyścig na torze Nürburgring został zdominowany przez Porsche, ma nadzieję powrócić do zwycięstwa w Austin w przyszłym tygodniu.

opublikowany 11/09/2015 à 11:39

Villemanta

0 Zobacz komentarze)

WEC – Benoît Tréluyer: „Przekonany do powrotu do walki”

Rejestracja 24 godziny Le Mansw połowie czerwca, Porsche wydaje się, że zyskał przewagę nad rywalami WECniemiecki producent podpisał pod koniec sierpnia swój drugi dublet w tej samej liczbie wyścigów na torze Nürburgring. Ale po trzecie, podobnie jak w Sarthe i zwycięzcy dwóch pierwszych rund sezonu, na torach Silverstone i Spa, trio składające się z Marcela Fässlera, André Lotterera i Benoîta Tréluyera nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej kierowców. Trzej mężczyźni broniący interesów Audi odnotowali jednak wzrost przewagi do zaledwie 17 punktów nad Bernhardem-Hartleyem-Webberem.

„Wiedzieliśmy, że Porsche będzie bardzo szybkie, ale myśleliśmy, że będziemy lepsi po naszej stronie, z ubolewaniem Benoît Tréluyer wspomina występ firmy na ringach podczas 6-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Ewidentnie nie udało nam się wydobyć pełnego potencjału samochodu i nie pokazaliśmy oczekiwanych osiągów. Przynajmniej na to liczyliśmy po dwóch dniach testów przeprowadzonych na tym samym torze cztery tygodnie wcześniej! W lipcu było chłodniej i wzrost temperatury nam przeszkadzał. Przeanalizujemy dane, aby zrozumieć, dlaczego nie byliśmy w stanie wykorzystać opon i aerodynamiki tak, jak powinniśmy. Celem było szybko przywieźć do domu jak najwięcej punktów. Nic niepokojącego, jesteśmy przekonani o powrocie do walki o zwycięstwo w Austin. »

W przyszłym tygodniu w Teksasie podczas zawodów, w których są obrońcami tytułu, ci trzej mężczyźni będą chcieli wrócić do zwycięstwa. Będzie to konieczne, ryzykując, że dwa tria Porsche przesuną się nieco dalej w klasyfikacji generalnej.

0 Zobacz komentarze)