WEC – Loïc Duval: „Mamy atuty do zaprezentowania”

Jeśli dwie ostatnie rundy WEC zostały zdominowane przez Porsche, Francuz jest przekonany, że Audi ma szansę zabłysnąć w ten weekend w Teksasie.

opublikowany 15/09/2015 à 08:41

Villemanta

0 Zobacz komentarze)

WEC – Loïc Duval: „Mamy atuty do zaprezentowania”

Audi R18 e-tron quattro nr 8 pokazało się szczególnie dobrze pod koniec sierpnia podczas 6-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Ale niestety to nie wystarczyło, aby zapobiec Porsche podpisać dublet, drugi z rzędu po 24 godziny Le Mans. Ale pod koniec niemieckiej rundy WEC, Loic Duval Chciałem zapamiętać tylko pozytywne elementy tego wypadu w masyw Eifel.

„Po raz pierwszy od początku sezonu nie napotkaliśmy żadnych większych problemów, mieszkaniec Chartres jest usatysfakcjonowany. Każdy dobrze wykonał swoją pracę. Jeśli kilka drobnych niedoskonałości? Co będziemy próbować poprawić? kosztowało nas drugie miejsce, musimy przyznać, że Porsche było bardzo mocne, zwłaszcza numer 17, który spisał się bez zarzutu. Nie ma mowy o rozczarowaniu i żalu. Jeśli z księgowego punktu widzenia jest to dopiero czwarte miejsce, ten weekend był ogólnie pozytywny dla naszego Audi nr 8 i mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę dynamikę z Austin. "

Austin jest w ten weekend. Wyścig, który Loïc wygrał dwa lata temu z Allanem McNishem, w sezonie, w którym zdobył koronę świata po triumfie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Na kilka dni przed imprezą Francuz jest przekonany, że on i jego akolici Lucas di Grassi i Oliver Jarvis będą mieli kartę do rozegrania w Teksasie.
 
„Zrobimy wszystko, aby naprawić tę sytuację, ponieważ wciąż mamy mocne strony, które możemy zaprezentować, on kontynuuje. Tor Circuit of the Americas dobrze pasuje Audi, które ma na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu w Teksasie. Z mojej strony jest to trasa, którą szczególnie cenię i dlatego jest idealnym miejscem na powrót do formy. Dzięki szybkim zakrętom tor ten powinien podkreślać zalety naszego R18 e-tron quattro i pozwolić nam w pełni go wykorzystać. Wygląda na to, że po raz kolejny jest bardzo blisko, ale wyraźnie jedziemy tam, aby wygrać! »

Pierwsza bezpłatna sesja treningowa zaplanowana jest na czwartkowy wieczór o 21:45 (czasu francuskiego), a start wyścigu nastąpi o północy, w nocy z soboty na niedzielę.

0 Zobacz komentarze)