Zespół WRT wygrywa 24-godzinny wyścig w Dubaju

Zespół WRT wygrał 24-godzinny wyścig w Dubaju na Audi R8 LMS prowadzonym przez Laurensa Vanthoora, Alaina Ferté, Michaela Meadowsa i Stuarta Leonarda.

opublikowany 16/01/2016 à 11:27

Dupuis

Zespół WRT rozpoczyna rok nowym sukcesem, wygrywając 24-godzinny wyścig w Dubaju. Audi R8 LMS nr 19 prowadzone przez Laurensa Vanthoora, Alaina Ferté, Michaela Meadowsa i Stuarta Leonarda ukończyło wyścig pięć okrążeń przed metą Mercedes SLS AMG GT3 nr 16 Czarnego Sokoła z Al Faisal-Webb-Christodoulou-Morley-Montecalvo.

Niemiecki zespół miał trudny wyścig po konieczności zmiany podwozia po pożarze, który miał miejsce w czwartek 14 stycznia podczas testów, w wyniku czego doznał kontuzji Patricka Assenheimera, którego zastąpił Abdulaziz Al Faisal.

Podium uzupełnił ABT Racing R8 LMS prowadzony przez Jönsa-Weishaupta-Lopeza-Henkolę-Abta, który do zwycięzcy minął osiem okrążeń. Hofor Racing SLS AMG GT3 nr 10, w którym C. Holl-Frankenhout-Heyer-Eggimann-M. Kroll zajął czwarte i pierwsze miejsce w Pro-Am. Pierwszą piątkę zamyka Audi nr 14 Optimum Motorsport, prowadzone przez Haigh-Ratcliffe-Osborne-Stippler.