V8 – Jason Bright otwiera piłkę do Pukekohe

Jason Bright wygrał pierwszy z czterech wyścigów V8 Supercars rozgrywanych na torze Pukekohe. Jeśli Craig Lowndes stanął na podium, jego kolega z drużyny Jamie Whincup zajął ostatnie miejsce.

opublikowany 25/04/2014 à 11:04

Jason Bright (Team BOC) zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszym z czterech zawodów V8 Supercars w Pukekohe (Nowa Zelandia). Startując z pole position, kierowca Holdena nr 8 musiał szybko poddać się atakom Jamiego Whincupa (Triple Eight), ale aktualny mistrz musiał zjechać do boksów po napotkaniu problemów ze sterowaniem. W ten sposób zdobywca pole position odzyskał kontrolę nad wyścigiem i wygrał przed komandorem nr 97 Shane’a van Gisbergena (Team Tekno VIP Petfoods) i nr 888 Craiga Lowndesa, który utrzymuje prowadzenie w mistrzostwach.

Mark Winterbottom (Ford Pepsi Max Crew), najbliższy pretendent do lidera klasyfikacji kierowców, przesunął się na siódme miejsce, po czym zajął dopiero 13. miejsce, co stanowi pierwsze miejsce dla Sokoła. Z drugiej strony, Mercedes był w stanie zdobyć czołową piątkę z Willem Davisonem (Erebus Motorsport) za Holdenem Jamesa Courtneya (Holden Racing Team). ScottMcLaughlin (Valvoline Racing GRM) w swoim Volvo S60 zapewnił sobie ósme miejsce.

Kliknij link aby zobaczyć wyniki wyścigu.