V8SC – Red Bull widzi podwójnie, Volvo się wyróżnia

Obecny mistrz Jamie Whincup i jego kolega z zespołu Craig Lowndes wygrali oba sobotnie wyścigi V8 Supercars w Adelajdzie. Polestar Racing Volvo należące do McLaughlina zajęło drugie miejsce w C2.

opublikowany 01/03/2014 à 09:13

Pierre Tassel

„Te dwa samochody (Holdens of Red Bull Racing Australia) są w innej lidze. » wyjaśnia Shane van Gisbergen, trzeci, prawie 3 cali za dwoma Holdenami w pierwszej serii. Oto jak podsumować tę sobotę w supersamochodach V7. Zaczął z pole position i wygrał pierwszą rundę. Jamie Whincup, który niedawno przedłużył umowę najmu z zespołem Red Bull Racing Australia, nie pozostawił nikogo, kto mógłby podjąć inicjatywę na rzecz wznowienia wyścigów supersamochodów V8 w 8 roku. Mimo to kierowca Holden Commodore nr 2014 widział, jak jego kolega z zespołu Craig Lowndes kradnie samochód pokaż na początek. Jednak po wcześniejszym zjeździe do pit stopu mistrz z 1 roku odzyskał swój majątek i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dobiegł do mety przed Lowndesem, zdobywając podwójne zwycięstwo dla Red Bull Racing Australia i Shane’em van Gisbergenem (Tekno Autosports), który stanął na podium, zdobywając hat-tricka dla Holdensa. Mark Winterbottom zajął 2013. miejsce, przed Fabianem Coulthardem, Rickiem Kellym, Scottem McLaughlinem, Jasonem Brightem, Jamesem Courtneyem i Scottem Pye, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce pierwszej serii. Mniejszy sukces Chaza Mosterta i Davida Reynoldsa oraz ich Forda Falcona, zmuszonych do przejścia na emeryturę.

W drugiej serii Craig Lowndes odcisnął piętno na wyścigu. Kierowca Holdena Commodore z Triple Eight Race Engineering (z którym Red Bull Australia współpracuje) utrzymał prowadzenie na pierwszym zakręcie, a Scott McLaughlin na swoim Volvo S60 z Polestar Racing rzucił wyzwanie Jamiemu Whincupowi. Ten duet będzie ożywiał wyścig do samego końca. Interwencja samochodu bezpieczeństwa na 12. okrążeniu (z 39 w tej drugiej rundzie) po utracie drzwi Jamesa Courtneya po kontakcie z Lee Holdsworthem spowoduje, że obaj liderzy zatrzymają się jednocześnie, ale Lowndes odzyskał pozycję dzięki przystanki innych kierowców. O ile ten ostatni nie miał trudności ze zdobyciem pierwszego zwycięstwa w sezonie, walka o drugie miejsce trwała do ostatniego okrążenia. Whincup i McLaughlin zmierzyli się w prawdziwym pojedynku od drzwi do drzwi przed ostatnim zakrętem i to kierowca Volvo wykorzystał mały błąd Holdena w ostatnim zakręcie i zajął drugie miejsce, co przyczyniło się do powrotu szwedzkiej marki do australijskiego sportu motorowego. Whincup po zwycięstwie w pierwszej serii zajął 3. miejsce.

Ostatni wyścig Clipsal 500 odbędzie się jutro rano, tuż przed godziną 7:XNUMX czasu francuskiego.