Blancpain Endurance – zwycięża McLaren, tytuł kierowców Nissana

O ile zespół Estre – Van Gisbergen – Bell zaoferował Von Ryan Racing drugi sukces na torze Nürburgring, tytuł Pro Cup wpadł w ręce trio Buncombe – Reip – Chiyo.

opublikowany 20/09/2015 à 18:17

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Endurance – zwycięża McLaren, tytuł kierowców Nissana

Napięcie trwało do samego końca po przyznaniu tytułów w Blancpain Wytrzymałość Seria. W zawodach Pro Cup ostatecznie koronę wraz z trio zdobył klan Nissana Alexa Buncombe, Wolfganga Reipa i Katsumasa Chiyo, dzięki trzeciemu miejscu zdobytemu na torze Nürburgring po odparciu ostatnich ataków posiadacza tytułu z 2014 roku, Laurensa Vanthoora (Audi R8 LMS ultra? Team WRT).

Ostateczne zwycięstwo w Niemczech przypadło jednak McLaren Von Ryan Racing 650S Kevina Estre, Shane’a Van Gisbergena i Roba Bella, ale autorzy o przeciętnych kwalifikacjach. Podobnie jak na Silverstone, dzięki doskonałej strategii podczas postojów trio awansowało na czoło i zwyciężyło z ponad 14 sekundami przewagi nad Bentleyem Continental GT3 nr 7. z Meyrick’s Team M-Sport? Kane'a? Kowal. Tytuł drużynowy należy do belgijskiego zespołu Audi Club WRT.

W Pro-Am niemiecki finał uśmiechnął się do Emila Freya G3 Jaguara Gabriele Gardel, Lorenz Frey, Fredy Barth, który odniósł swój pierwszy sukces w tej kategorii. Adrien De Leener i Cedric Sbirrazzuoli (Ferrari 458 Włochy? AF Corse) do mety zabrakło niecałe pół sekundy.

Stajnia AKKA-ASP Jérôme Policand zdobywa dzięki duetowi Am Cup Fabiana Bartheza? Antoni Pons (Ferrari 458 Italia), tytuł nie Iana Loggie i Juliana Westwooda (Audi R8 LMS ultra – Zespół Parker Racing)

Relację z finału Blancpain Endurance Series na torze Nürburgring znajdziesz w numerze 2030 AUTOhebdo, który będzie dostępny od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz