Coulthard otwiera swój sklep na rok 2019 w C2 na Phillip Island

Fabian Coulthard odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie Supercars 2019, dominując w drugim wyścigu na torze Phillip Island swojego kolegę z zespołu DJR Team Penske, Scotta McLaughlina.

opublikowany 14/04/2019 à 08:35

Pierre Tassel

Fabiana Coultharda zaoferował swój pierwszy sukces w 2019 roku w kategorii Supercars, wygrywając drugi wyścig mityngu na Phillip Island w Australii.

Koniec złej serii kierowcy DJR Team Penske, który od maja ubiegłego roku nie zaznał radości ze zwycięstwa i zwycięstwa w Winton, pozwalając zabłysnąć swojemu koledze z drużyny Scottowi McLaughlinowi, utytułowanemu w zeszłym roku w australijskiej serii.

Chociaż McLaughlin zdominował pierwszą część zawodów z pole position, Coulthard wykorzystał przewagę podczas pierwszej rundy pit stopów, a McLaughlin pozostał w zasięgu aż do mety.

DJR Team Penske podpisuje w tym sezonie kolejny dublet, a McLaughlin i Coulthard umacniają swoje pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji generalnej.

Podium uzupełnia Anton De Pasquale (Erebus Motorsport – Holden), jego pierwszy w tej kategorii. Will Davison (23Red Racing – Ford) zajął 4. miejsce, przed Chazem Mostertem i Cameronem Watersem (Tickford Racing – Ford).

Ci ostatni po pierwszym przystanku przyjęli inną strategię, gdyż Tickford zdecydował się nie przewozić pełnego zbiornika paliwa. Strategia, która przez jakiś czas się opłaciła, gdyż Mostert i Waters zdobyli przewagę nad Mustangiem – DJR Team Penske, ale ostatecznie nie została nagrodzona.

Najlepszy Holden Commodore na rynku czerwony Byk Holden Racing uplasował się na 7. miejscu z Shane’em van Gisbergenem, natomiast Jamie Whincup nie mógł zająć lepszego miejsca niż 12.