Na Hockenheim Saintéloc wreszcie triumfuje w Pucharze Długodystansowym

Pięć lat po swoim ostatnim zwycięstwie w Endurance Cup zespołowi Saintéloc udało się wygrać wyścig na torze Hockenheim za kierownicą Audi nr 25 prowadzonym przez Christophera Miesa, Lucasa Legereta i Patrica Niederhausera.

opublikowany 04/09/2022 à 18:04

Doriana Grangiera

Audi nr 25 z młodszego zespołu Saintéloc zwyciężyło na torze Hockenheim © GT World Challenge Europe

Pięć lat oczekiwania i wreszcie wybawienie. Ostatnie zwycięstwo Saintéloc miało miejsce w 2017 roku w wyścigu 24 Hours of Spa. Długi okres suszy zakończył się w niedzielę na torze Hockenheimring. Wykorzystując niepowodzenia mechaniczne dwóch ulubionych samochodów – Audi nr 32 z Team WRT i Mercedes n°88 d’Akkodis ASP – l’Audi n°25 de l’équipe française a triomphé au terme des trois heures de course, à Hockenheim. Saintéloc a terminé devant une autre Audi, la n°66 d’Attempto Racing (+2″614) et la Porsche n°54 de l’équipe Dinamic Motorsport (+14″193).

Na pierwszy z niemieckich torów w Wytrzymałość Cup, w ramach GT World Challenge Europe, wyścig obfitował w wiele wydarzeń. Startując z pole position, Audi nr 32 prowadzone przez trio Van der Linde – Weerts – Vanthoor napotkało problem ze zmianą biegów w połowie wyścigu i zostało zmuszone do wycofania się, prowadząc w wyścigu.

Na koniec wyścigu awarię mechaniczną doznali liderzy mistrzostw Endurance Cup. Mercedes nr 88 należący do Akkodis ASP, będący wówczas w rękach Julesa Gounona, musiał się zatrzymać w ostatniej godzinie wyścigu. Warto zwrócić uwagę tylko na jeden duży wypadek: ten pomiędzy nimi dwoma Ferrari Żelazny Ryś po 30 minutach ścigania.

W pozostałych kategoriach Lamborghini Emil Frey Racing z numerem 14 zwyciężyło w kategorii srebrnej (7. miejsce w sumie, +24″221). Zajmujące trzecie miejsce Audi nr 3 należące do Team WRT, w którym załoga Jean-Baptiste Simmenauer, Benjamin Goethe i Thomas Neubauer, zdobyło srebrny puchar. Tam McLaren Numer 7 w Inception Racing wygrał w kategorii Gold (15. miejsce, +43″788), podczas gdy AF Corse Ferrari z numerem 52 (30. miejsce w sumie, +1 okrążenie) wygrał Pro-Am.