Podwójny wynik dla Stolza/Engela w Walencji, Mercedes-AMG na imprezie

Dziś rano finał mistrzostw GT World Challenge Europe Sprint był świadkiem wspaniałego widowiska, jakim była szalona runda, która odbyła się w pobliżu Walencji. Na froncie doszło do wielu zwrotów akcji. Jednak kategorie Silver i Pro/Am nadal nie miały wyznaczonego mistrza. Znamy już nazwiska zwycięzców tej ostatecznej konfrontacji.

opublikowany 26/09/2021 à 17:04

Duet Stolz/Enge podpisuje kontrakt na dublet w Walencji na ostatni sezon sezonu. ©SRO/Dirk Bogaerts Photography

Duet Stolz/Engel ponownie zabłysnął, zdobywając podwójną bramkę na hiszpańskiej ziemi. Maro Engel (Mercedes-AMG GT3 #6 Team Toksport WRT), zdecydowany zwycięzca pierwszej rundy, od razu objął prowadzenie przed Julesem Gounonem (Mercedes-AMG GT3 #89 AKKA-ASP). Już od drugiego okrążenia doszło do zderzenia czterech pojazdów wchodzących w skład peletonu, co spowodowało, że na torze wyjechał samochód bezpieczeństwa. Wśród nieszczęśników znalazł się Dries Vanthoor (Audi R8 LMS GT3 #32 Team WRT), po raz kolejny niezadowolony na torze Ricardo Tormo. Po raz pierwszy w sezonie mistrzowie nie zdobyli żadnego punktu w ten sam weekend. Przypominamy, że setny wyścig Sprintu nie mógł zmienić wyniku mistrzostw Pro (mistrzostwo zdobył już duet Vanthoor/Weerts). Zatem ten słaby wynik nie ma żadnego wpływu.

PRZECZYTAJ TAKŻE : Engel i Stolz wygrywają pierwszy wyścig w Walencji

Po spokojnym wyścigu duet Stolz/Engel ponownie przekroczył linię mety na prowadzeniu, a za nim uplasował się Mercedes-AMG GT3 z numerem 89 Julesa Gounona i Petru Razvana Umbrarescu. „ Idealny dzień, świetny sposób na zakończenie sezonu. To wyjątkowe być znowu zwycięzcami » mówią bohaterowie dnia. Norbert Seidler i Albert Costa (Lamborghini #163 Emil Frey Racing) zajęli trzecie miejsce. W tej rundzie Mercedes-AMG nr 87 AKKA-ASP zatriumfował w kategorii Silver, podczas gdy inny Mercedes-AMG GT3 – ten należący do SPS Automotive Performance – zwyciężył w Pro/Am. Całkowita dominacja srebrnych strzał, które czuły się bardzo komfortowo na bardzo specyficznym torze w Walencji.

Wreszcie Lamborghini Huracan GT3 Evo nr 14 (Feller/Fontana) należący do Emil Frey Racing zdobył srebrne mistrzostwo po dzisiejszym porannym nieszczęściu. Po stronie Pro/Am tort wygrywa Lamborghini nr 77 Barwell Motorsport. „ Jesteśmy mistrzami, zajmując dzisiaj trzecie miejsce, to wystarczyło. Skupimy się na następnej rundzie wytrzymałościowej, ponieważ mamy o co grać » zwierza się po przyjeździe Henrique Chaves.