Nürburgring – Wyścig: Zwycięstwo samochodu nr 88 z Akkodis-ASP, który odzyskuje prowadzenie w mistrzostwach

Pod koniec 3-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring załoga samochodu nr 88 zwyciężyła i zapewniła zwycięstwo Akkodis-ASP.

opublikowany 30/07/2023 à 18:10

Luca Bartolomeo

Akkodis-ASP zwycięża na torze Nürburgring – ©GT World Challenge

• Startując z pole position do wyścigu, trio Raffaele Marciello, Timur Boguslavskiy i Jules Gounon zapewniło zwycięstwo Akkodis-ASP dzięki Mercedes-AMG GT3 EVO nr 88. Ten sukces pozwala im odzyskać prowadzenie w mistrzostwach na marginesie weekendu w Barcelonie.
  • Samochód nr 777 z Al Manar zajął 2. miejsce, przed Audi R8 LMS GT3 Tresor Orange 1 z numerem 40, które stanęło na podium.
  • W Złotym Pucharze Miklas Bornn, David Schumacher i Marius Zug zwyciężyli z numerem 157, zajmując w klasyfikacji generalnej 8. miejsce. Natomiast numer 85, 17. w tym wyścigu, odniósł sukces w Srebrnym Pucharze.
  • Pierwszy samochód w klasie Bronze zajmuje 19. miejsce. Numer 91 zapewnił sobie klasowe zwycięstwo przed McLaren 720S GT3 nr 93 firmy Sky Tempesta Racing, który w końcowych momentach zawodów pokonał Mercedesa nr 79 firmy HRT.
  • W Pro-Am Barwell Motorsport nadal dominuje z numerem 78, a Dennis Lind i Rob Collard są teraz tytułami w tej klasie.