Ferrari (AF Corse) na pole position w 8-godzinnym wyścigu w Indianapolis w 2021 r

To Ferrari wystartuje z pierwszego miejsca w tę niedzielę w 8-godzinnym wyścigu w Indianapolis, drugim wyścigu Intercontinental GT Challenge.

opublikowany 17/10/2021 à 09:21

Geoffroya Barre’a

(© Sarah Weeks/SRO)

Alessandro Pier Guidi, Nicklas Nielsen i Come Ledogar będą mieli zaszczyt jako pierwsi przekroczyć linię mety i spróbować podbić Cegielnię, po tym jak wygrali już w tym sezonie 24-godzinny wyścig Spa-Francorchamps.

Pole position wywalczył Alessandro Pier Guidi z czasem 1'33''456. W tej samej sekundzie podąża za nim 13 samochodów, a czterem kierowcom udało się uzyskać czas poniżej jednej dziesiątej dziennego pole position. To pokazuje intensywność, jaką obiecuje wyścig. Wśród tych bardzo bliskich rywali znajduje się Audi R8 LMS GT3 nr 25 należące do Audi Sport Team Sainteloc i Patricka Niederhausera z czasem 1:33:514. Jules Gounon, na Mercedes AMG GT3 z zespołu Craft-Bamboo Racing nr 99 uzyskał czas 1:33'515. Świetny występ na powrót na tor drużyny z Hongkongu, nieobecnej na scenie międzynarodowej od 12-godzinnego wyścigu Bathurst w marcu 2020 r. Czwarte miejsce na starcie zajmuje drugie Ferrari AF Corse, Antonio Fuoco pokonał okrążenie w czasie 1:33:556.

W Pro-Am 10. miejsce dla SunEnergy 1 Racing (Mercedes AMG GT3 nr 75). Świetny występ w Srebrnym Pucharze Belga Marvina Diensta (Mercedes AMG GT3 Winward Racing nr 33), który zajął 7. miejsce na starcie.

Start odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:XNUMX (czasu francuskiego).