Puchar Michelin GT3 Le Mans Cup pojawi się w 2016 roku

Na marginesie finału ELMS w Estoril ACO potwierdziło utworzenie nowych mistrzostw obejmujących samochody GT3.

opublikowany 18/10/2015 à 13:14

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Puchar Michelin GT3 Le Mans Cup pojawi się w 2016 roku

GT3 znajdzie się w centrum uwagi w 2016 roku dzięki stworzeniu Michelin GT3 Le Mans Kubek. Ta nowa seria będzie kwestionowana w ramach wsparcia pięć z sześciu rundWIĄZY 2016, Imola, czerwony Byk Ring, Le Castellet, Spa i Estoril z dodatkową tuleją znajdującą się również przy otworze 24 godziny Le Mans (18-19 czerwca).

Testy będą trwały dwie godziny (zawarto umowę z GT Tour, która zorganizuje godzinne zawody sprintowe, łączące Sprint i Wytrzymałość, bez kolizji dat) i załogi składające się z dwóch pilotów muszą obejmować pilota z klasą brązową. Z wyjątkiem Le Mans program będzie się składał z dwóch bezpłatnych sesji treningowych po godzinę każda, 30-minutowej sesji kwalifikacyjnej i dwugodzinnego wyścigu.

„Ta nowa seria logicznie wpisuje się w przyjęty przez ACO plan rozwoju sektora wytrzymałościowego. Jeśli chodzi o WEC w skali globalnej czy ELMS na poziomie europejskim, czy Asian Le Mans Series w Azji, ACO uzupełnia w ten sposób swoją ofertę sportową i wzmacnia swoją pozycję jako promotora mistrzostw i wydarzeń Endurance, wyjaśnia Pierre Fillon, prezes ACO.

Dla najlepszych zespołów i kierowców GT3 będzie to prawdziwa brama do sfery GTE, a tym samym możliwość dołączenia do wielkiej rodziny 24-godzinnego wyścigu Le Mans. ACO jest również zachwycone bardzo dużym zaangażowaniem Michelin w tę nową serię, co jeszcze bardziej zacieśni powiązania między światowej sławy francuskim producentem a Le Mans. »

Tytułowym i uprzywilejowanym partnerem serii będzie Michelin. „Michelin jest bardzo podekscytowany możliwością wzięcia udziału w tym nowym wyzwaniu z dodatkowym bonusem w postaci możliwości połączenia programu wytrzymałościowego i sezonu sprintu z GT Tour. Kierowcom Michelin GT3 Le Mans Cup dostarczymy opony, które dzięki swoim właściwościom zapewnią przyjemność i osiągi w wyścigu. » komentuje Pascal Couasnon, dyrektor Michelin Motorsport.

Kalendarz Michelin GT3 Le Mans Cup 2016:

Imola, Włochy (13-15 maja)
24-godzinny wyścig Le Mans, Francja (18–19 czerwca)
Red Bull Ring, Austria (15-17 lipca)
Paul-Ricard, Francja (26-28 sierpnia)
Spa-Francorchamps, Belgia (23-25 ​​września)
Estoril, Portugalia (21-23 października)

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz