NASCAR – Matt Kenseth zawiesił dwa wyścigi

Po zderzeniu Matta Kensetha i Joeya Logano w Martinsville NASCAR zawiesił kierowcę Joe Gubbs Racing na dwa wyścigi. Zostanie złożone odwołanie.

opublikowany 04/11/2015 à 07:14

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

NASCAR – Matt Kenseth zawiesił dwa wyścigi

W zeszłą niedzielę w Martinsville w Wirginii Joey Logano (Team Penske – Ford) został potrącony przez Matta Kensetha (Joe Gibbs Racing – Toyota) w ramach powtórzenia poprzedniej kolizji w Kansas, która zakończyła się śmiertelnie dla Kensetha na drodze do wyścigu Chase w 2015 roku.

Po zapoznaniu się z faktami urzędnicy NASCAR zdecydował się ukarać Kensetha dwoma karami zawieszenia. Nałożono także sześciomiesięczny okres próbny.

„Na podstawie naszych obserwacji doszliśmy do wniosku, że wyeliminowany z wyścigu kierowca Toyoty 20 celowo zderzył się z kierowcą Forda 22, konkurentem Chase’a, który prowadził la kurs à ce moment-było. Kenseth miał dziewięć okrążeń straty i uniemożliwił Logano kontynuowanie wyścigu. » powiedział Steve O'Donnell, wiceprezes wykonawczy NASCAR.

Apelację złoży Matt Kenseth. Zauważ, że Danica Patrick (Stewart-Haas Racing – Chevrolet) został ukarany 25 punktami w klasyfikacji kierowców i grzywną w wysokości 50.000 31 dolarów za swoje czyny po pierwszym kontakcie z Davidem Gillilandem. Jego okres próbny trwa do XNUMX grudnia.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz