NASCAR – Truex Jr oportunista w Las Vegas

Martin Truex wygrywa Kobalt 400 na torze Las Vegas Motor Speedway po wykorzystaniu problemów mechanicznych Brada Keselowskiego.

opublikowany 13/03/2017 à 00:04

Artykuł wstępny

Martin Truex Jr (Furniture Row Racing) wygrał wyścig Kobalt 400 na torze Las Vegas Motor Speedway (Nevada) po zdominowaniu wyścigu na owalnym odcinku o długości 1,5 mili, wygrywając we wszystkich trzech segmentach. Pilot z Toyota Wydawało się, że numer 78 został pokonany przez Brada Keselowskiego (Team Penske), który zyskał przewagę na ostatnich okrążeniach, ale zwycięzca zeszłotygodniowego wyścigu w Atlancie (Georgia) napotkał problemy mechaniczne wpływające na układ kierowniczy i hamulce, co skazało go na 5. miejsce .

Kyle Larson (Chip Ganassi Racing) zajął 2. miejsce przed Chase Elliott (Hendrick Motorsports).

Joey Logano (Team Penske) dojechał na 4. miejscu, ale kierowca Forda nr 22 bardzo animował końcówkę wyścigu dzięki kontaktowi z Kylem Buschem (Joe Gibbs Racing). Mistrz 2015 w Nascar Cup Series zakończył wyścig w boksach zajmując dopiero 22. miejsce. Następnie doszło do bójki pomiędzy kierowcą Toyoty nr 18 a częścią zespołu Team Penske.

Kevin Harvick (Stewart –Haas Racing) wycofał się przed końcem pierwszego segmentu. Kierowca Chevroleta uderzył w ścianę po tym, jak zobaczył, że pękła mu prawa przednia opona.

Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports) po opóźnieniu przedostatniego przystanku zajął dopiero 11. miejsce. To pierwszy raz, kiedy siedmiokrotny mistrz w trzech startach z rzędu nie znalazł się w pierwszej dziesiątce.