Brad Keselowski bez drżenia w New Hampshire

Brad Keselowski (Team Penske – Ford) przez cały wyścig w New Hamsphire pokonał Denny’ego Hamlina (Joe Gibbs Racing – Toyota) i podpisał swoje trzecie zwycięstwo w roku 2020 w New Hampshire.

opublikowany 03/08/2020 à 08:28

Pierre Tassel

Si Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing – Toyota) semblait avoir l’une des meilleures voitures hier sur le Magic Mile de Loudon (New Hampshire), c’est bien Brad Keselowski (zespół Penske – Ford) który stopniowo pokonał zwycięzcę wyścigu Daytona 500 i odniósł swoje trzecie zwycięstwo w 2020 roku.

Zwycięzca pierwszego segmentu Hamlin nie był w stanie powstrzymać Keselowskiego w walce o punkty w drugim segmencie, zanim ten przyspieszył pod koniec wyścigu, dominując ostatnie 81 okrążeń i wygrywając z ponad 1” przewagą nad metą . Wystarczająco, aby zakończyć także dziesięć wyścigów bez powodzenia dla kierowcy zespołu Rogera Penske.

Ford Mustang i Toyota Camry były wczoraj najsilniejsze, ponieważ Martin Truex Jr (Joe Gibbs Racing) zajął trzecie miejsce, przed Joeyem Logano (Team Penske), Kevinem Harvickiem (Stewart-Haas Racing – Ford), Matt DiBenedetto (Wood Brothers Racing – Ford), Aric Almirola i Cole Custer (Stewart-Haas Racing).

Pierwszy Chevrolet Camaro, należący do Chase’a Elliotta (Hendrick Motorsports), zajął 10. miejsce przed Tylerem Reddickiem (Richard Childress Racing – Chevrolet). Znacznie trudniejszy wyścig dla Jimmiego Johnsona (Hendrick Motorsports), który zajął 12. miejsce po znaczącym kontakcie z Clintem Bowyerem (Stewart-Haas Racing).

Gorzej dla Kyle’a Buscha (Joe Gibbs Racing), ponieważ odchodzący mistrz wjechał w ścianę po 15 okrążeniach po przebiciu opony. Kyle Busch nie wygrał jeszcze wyścigu w tym sezonie i zajmuje 10. miejsce, wciąż znajdując się w pierwszej szesnastce kwalifikacji do wyścigu Chase.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia w New Hamsphire w numerze 2272 AUTOtygodniowo, dostępny dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.